Mikrotik 133c pro APRS4R?

Post Reply
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Mikrotik 133c pro APRS4R?

Post by OK2ZO »

Ahoj..
Jarda GPS ma k dispozici nejake Routerboardy Mikrotik, ktere by se zdaly byt vhodne pro pouziti na APRS4R. Nimene na strankach OpenWRT mi neni docela jasne, jak do nej nacpat korektne ten OpenWRT OS, popr. zda by neslo do nej pouze doinstalovat ten balik APRS4R, protoze nejakou podobnou verzi OS to ma v sobe? Nema s tim nekdo nejakou zkusenost?
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: Mikrotik 133c pro APRS4R?

Post by ok2jkd »

OK2ZO wrote:Ahoj..
Jarda GPS ma k dispozici nejake Routerboardy Mikrotik, ktere by se zdaly byt vhodne pro pouziti na APRS4R. Nimene na strankach OpenWRT mi neni docela jasne, jak do nej nacpat korektne ten OpenWRT OS, popr. zda by neslo do nej pouze doinstalovat ten balik APRS4R, protoze nejakou podobnou verzi OS to ma v sobe? Nema s tim nekdo nejakou zkusenost?
APRS4R je delan pro cipovku wl-500, tak ted nevim, jestli to je kompatibilni s mikrotikem. Openwrt zase neobsahuje aprsd, pouze aprsdigi. Ja ted pracuju na tom jak dostat aprsd resp. jak ho prelozit do mipsel architektury. Zkousim to ovsem s edimaxem br-6104 (architektura adm5120). Zkousel jsem Openwrt kompletne prelozit ze zdrojovych kodu, ovsem neni mi jasne, jak tam dostat zdrojaky toho aprsd.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: Mikrotik 133c pro APRS4R?

Post by ok2jkd »

Mimochodem, po otevreni krabice co mam spoj na 5GHz jsem neveril svym ocim :)
Vykukla na me verze 133c na cipovce ADM5120

Image

Stale se tu pokousim laborovat s tim edimaxem br6104...ten ma cipovku ADM5120P. Edimax ma ovsem navic 2x USB coz tenhle Mikrotik nema. Mam tam flashnuty Openwrt kamikadze, ten je ovsem staven tak, ze ve flesce je pouze zavadec + jadro a filesystem bezi z USB flesky.

Letmo jsem tedy mrkl na google neco se resilo zde:

ttp://www.czfree.net/forum/showthread.php?postid=194811
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest