APRS4R

ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: APRS4R

Post by ok1mx »

Honzo a ostatní, dávám v příloze konfigurák, pošlete taky ty svoje, ať si trochu vyměníme zkušenosti (netvrdím že je ideální, je to takový první nástřel) Mám ale pár nejasností. Jestli náhodou nevíte:
- K čemu je MessagePlugin a jak se používá
- Jestli Vám funguje kombinace filtrů
- Jaké jsou optimální hodnoty Duplikatsinterval a Timeout v menu Device
- Čo také si, Kefalín predsvujetě po pojmom "fernwartbar"
Attachments
mx.yaml
(3.41 KiB) Downloaded 1024 times
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: APRS4R

Post by OK1COM »

Davam k dispozici konfigurak z OK1KZE-2/1.
- message plugin nemam otestovany, ale melo by to umoznovat posilat zpravy pres igate.
- vcera jsem pustil buddyGateway (inet->RF) a do buddies jsem nastavil OK* a funguje to vyborne. ALE pozor je nutne rucne nastavit cestu (Pfad), aby nedochazelo k dalsimu sireni odvysilanych paketu pres radio (vznikla by smycka). Dokonce je to tak chytre, ze pakety, ktere jsou slyset na RF, a pritom musi byt urcite sirene i po internetu, nejsou znovu vysilany. Tady v Praze to tak siri moravske stanice, ktere nedorazi po radiu. Pricemz cesta TCPIP,OK1KZE-1* zamezuje dalsimu sireni paketu po radiu.
- hodnoty Duplikatsinterval a Timeut jsem nechal dafaultne, nevim co znamenaji.
-
Attachments
OK1KZE.yaml
(4.9 KiB) Downloaded 818 times
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: APRS4R

Post by ok1mx »

OK1COM wrote:Davam k dispozici konfigurak z OK1KZE-2/1.
- message plugin nemam otestovany, ale melo by to umoznovat posilat zpravy pres igate.
- vcera jsem pustil buddyGateway (inet->RF) a do buddies jsem nastavil OK* a funguje to vyborne. ALE pozor je nutne rucne nastavit cestu (Pfad), aby nedochazelo k dalsimu sireni odvysilanych paketu pres radio (vznikla by smycka). Dokonce je to tak chytre, ze pakety, ktere jsou slyset na RF, a pritom musi byt urcite sirene i po internetu, nejsou znovu vysilany. Tady v Praze to tak siri moravske stanice, ktere nedorazi po radiu. Pricemz cesta TCPIP,OK1KZE-1* zamezuje dalsimu sireni paketu po radiu.
- hodnoty Duplikatsinterval a Timeut jsem nechal dafaultne, nevim co znamenaji.
-
Ten Message jsem zkoušel, ale právě že se mi nepodařilo ho vyprovokovat k žádné činnosti. buddyGateway je výborné, ale zatím jsem nebyl tak odvážný.... zkoušel jsem OK*-5 .... když jsem dal celou OK, tak to tu hučelo jak v piliňákách.... Zítra prozkoumám jak máš nastavené Pfad, nejsem si jistý, co tam dát, myslím, že není žádoucí to digipítovat dá, tak to mám zatím prázdný.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: APRS4R

Post by OK1COM »

Hacek je v tom, ze kdyz Pfad nechas prazdny, tak tam zustane originalni cesta. Takze pokud byla stanice zachycena nejkou GW s cestou WIDE1-1, WIDE2-2, tak ti s touto cestou z GW opet vyleze, coz je nezadouci. Navic pokud budes poslouchat na radiu treba pres Uiview, tak ti bude tvrdit, ze vsechny ty stanice slysi direkt. :-)
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: APRS4R

Post by ok1mx »

OK1COM wrote:Hacek je v tom, ze kdyz Pfad nechas prazdny, tak tam zustane originalni cesta. Takze pokud byla stanice zachycena nejkou GW s cestou WIDE1-1, WIDE2-2, tak ti s touto cestou z GW opet vyleze, coz je nezadouci. Navic pokud budes poslouchat na radiu treba pres Uiview, tak ti bude tvrdit, ze vsechny ty stanice slysi direkt. :-)
Hoho... tak to je dobrý poznatek... ď.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: APRS4R

Post by ok1mx »

Jak jste na tom se stabilitou? Když jsem použil APRS4R manuell Starten/Stoppen tak to vydrželo tak dva-čtyři dny. Používáte Watchdog? a jestli ho máte v autostartu, jaký máte timeout?
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: APRS4R

Post by OK2ZO »

Zatim RKB jede furt, wd mam, timeout 1000, ale nevim, jestli zabral nebo ne.. Zatim teda neni pripojeny na net.
OK2ZO Libor/Adamov
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: APRS4R

Post by OK1COM »

mam otestovane 3 verze
1.0.0 - prvni co jsem zkousel, celkem stabilni, ale mene funkci
1.0.1 - abslutne nestabilni, watchdog provadel i nekolik desitek restartu za den!
1.0.2 - aktualni, zda se stabilni, zatim se v tom dost vrtam takze jsem nedosahnul uptime vetsi nez dva dny

Momentalne vsak resim problem v komunikaci mezi routerem a TNCckem. Zda se mi ze do routeru nedochazi vsechny pakety co TNCcko odesle na seriovou linku. Log se mi plni WARNINGama
[WARN] 2009-03-25 20:20:04 KISSSerialConnection:: readFrame: ex: execution expired
Uplne mi neni jasne co znamema Duplikatsinterval a Timeout v nastaveni AX25Socketu. Snizenim timeout z defaultnich 300 na 10 jsem zajistil, ze komunikace TNC->router uz tolik nevytuhava, ale log se stale plni WARN.

OK2ZO mi nyni vnuknul myslenku, ze by na to mohl mit vliv internetovy traffic.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: APRS4R

Post by OK2ZO »

Ty timeouty sem tam mel taky a nezalezelo vubec, zda do toho sly nejaky signaly z radia nebo to bylo pripojeny k siti.. Taky nevim, co to znamena..
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: APRS4R

Post by OK1TEB »

OK1MX wrote: - Čo také si, Kefalín predsvujetě po pojmom "fernwartbar"
Vzdálená správa, vzdálená údržba či tak nějak podobně.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 2 guests