Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2xdu »

Pracuje se na tom. Akorat sem ted mirne zdravotne indisponovan.
J.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1COM »

Neslo by neco podobneho nalejt do Routerboardu? Mame sklad plnej starsich RB133 (mipsle).
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2slc »

Já mám jen takovej možná "nepodstatnej" dotaz, jestli to máš Jirko vůbec na tom WRT54GL rozchozený do použitelného stavu ? :D Přesněji jestli popisuješ něco co jsi již dříve dělal a teď se snažíš aby to pochopili i BFU.
Podle tohoto úvodu "V tomto seriálku se budu snažit popsat svoje snažení o zprovoznění Digi_nedu s Aprsd na routeru Linksys WRT54GL" na http://www.aprs.cz/index.php?option=com ... 0:dalsi-hw se může zdát, že bezprostředně popisuješ "vývojové" kroky které ovšem nemusí nutně vést k výsledku :D. Musíš uznat, že by to byla docela "klukovina" kdyby par lidí postupovalo v tomto "vývoji" s Tebou a v určitém kroku by to bylo označeno jako slepá ulička :lol:.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

Jako zástupce linuxových BFU můžu potvrdit, že funguje popis Jirky XDU a pro WRT54GL následně i postup dle Martina DJO :-). Digined už mi jede, zatím bohužel nenahodím aprsd. Tak držme klukům palce, ať najdou čas a seriál dotáhnou do konce. Zvláště zvědavý jsem na soundmodem, bohužel nepoužitelný na tenhle Linksys...
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2slc »

Jestli jsem to správně vygooglil, tak by k WRT54GL měl jít připojit TCM3105 přímo na TTL bez nutnosti to konvertovat přes RS232.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

ok2slc wrote:Jestli jsem to správně vygooglil, tak by k WRT54GL měl jít připojit TCM3105 přímo na TTL bez nutnosti to konvertovat přes RS232.
A můžeš tu dát odkazy, kde jsi to vyguglil? To by bylo docela zajímavé. Baycom jako takový k tomu asi nejde, když tam nejsou regulérní COM poty, ale jen TX a RX.
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2slc »

Aha, tak jsem to vygooglil špatně, domníval jsem se, u Baycoma se používá RX a TX a ostatní signály jsou jen napájení. Takže asi jediný řešení je TNC v kissu, ze ?
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok2ila »

ok2slc wrote:Aha, tak jsem to vygooglil špatně, domníval jsem se, u Baycoma se používá RX a TX a ostatní signály jsou jen napájení. Takže asi jediný řešení je TNC v kissu, ze ?
Jo, bude to tak. Tenhle WRT54GL má jen UARTy s RX a TX a Baycom tam nepůjde - ani přímo ten TCM.
Někde na netu je jak někdo vbastlil dovnitř i OT+ s FW kiss modemu. Zajímavější je nějaký ten router, kde je USB a jde použít USB-RS232 převodník (čili není nutno kuchat a bastlit UART) nebo ještě lépe USB zvukovka (na Aukru MADE IN CHINA pod 100Kč i s poštovným).
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by ok1mx »

Jestli nešlo o http://www.dimebank.com/cak/k6dbg/k6dbg_igate.html... Bohužel ale zase narážíme na problém citlivosti dekódování pomocí PICů.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Low Power platforma pro DIGINED+APRSD

Post by OK1COM »

Vcera jsem na aukru vyhral WRT54GL. Dnes mi ho dotycny privezl. Ihned jsem flashnul openWRT. Podle navodu nainstaloval ax25 utitlity, digined a aprsd (diky za navod OK1DJO). Dojel k Michalovi LOL pro MAX3232 (3,3V ma spravne urovne a lze napajet primo z konektoru na routeru). Dobastlil kabely. Prvni test jsem provedl hyperterminalem, protoze jsem neveril, ze to bude fungovat. Ale jakmile jsem odentroval echo "ahoj" > /dev/tts/1 zobrazilo se na me ahoj na monitoru pocitace. Bingo! Zapojil jsem to do TNCcka a pustil digined. TNCcko hned ozilo a zda se, ze to funguje.
Jediny problem je s aprsd. Pri pokusu o spusteni mi hlasi:

Code: Select all

aprsd: can't load library 'libstdc++.so.6'
coz asi bude nad moje linuxove schopnosti. Ale budu jeste laborovat.
Kdyz to vsechno dopadne tak digina popoutuje uz v sobotu do Plzne.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 5 guests