TM-D710 - přepínání profilů

OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

TM-D710 - přepínání profilů

Post by OK1COM »

Všimnul jsem si, že při přepínání profilů se nezmění nastavení rychlosti TNC modemu, stejně tak se nezmění Voice Alert.
Např, když mám v PM1 144.800/1k2 VA RX ONLY a v PM2 430.800/9k6 VA OFF, tak po prepnuti z PM1 na PM2 zustane tnc na 1k2 a VA RX ONLY. Je nutne stanici vypnout a zapnout, pak je vse OK.
Last edited by OK1ALX on Mon 03. Oct 2011 18:56:25, edited 1 time in total.
Reason: uprava nadpisu
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by OK1COM »

Posledni dobou mi zacalo kompletne blbnout nastaveni profilu. Behem nekolika sekund se zmeni hodnoty v profilu na nesmyslne udaje a stanice vytuhne. Deje se to pouze u profilu PM 1, 2 a pri vypnuti profilu. Vypada to na vadnou pamet ci co. Asi to pujde na reklamaci neb nevim co s tim.
Attachments
24052010.jpg
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by ok1mx »

OK1COM wrote:Posledni dobou mi zacalo kompletne blbnout nastaveni profilu. Behem nekolika sekund se zmeni hodnoty v profilu na nesmyslne udaje a stanice vytuhne. Deje se to pouze u profilu PM 1, 2 a pri vypnuti profilu. Vypada to na vadnou pamet ci co. Asi to pujde na reklamaci neb nevim co s tim.
Něco podobného popisoval Roman 1BF, zkus se s ním spojit, říkal, že je to možná něco ohledně napájení... nevím, jestli už to vyřešil.
User avatar
OK1BF
Posts: 43
Joined: Fri 06. Mar 2009 18:42:06
Location: Pardubice, JO70VA
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by OK1BF »

Ahoj, s tímhle problémem se peru již cca 2 měsíce. :oops: Dělal jsem s rádiem, GPS a dále pak kabeláží různé psí kusy, včetně kompletní výměny, ale problém přetrvává. Napadlo mne stáhnout konfigurák rádia zpátky do PC, což se sice povedlo, ale v momentu, kdy jsem jej začal "pitvat" a procházet položku po položce, program zatuhne a finito. Obvzláště když vlezu do APRS nastavení. Se zdravým konfigurákem to na PC běží normálně. Je to celé nějaké divné. U mé D710 se to projeví tak, že se místo hodnot v nastavení jednotlivých položek APRS doplní nesmyslné znaky (čínský čaj) + části příchozích paketů. Máte s tím ještě někdo podobné zkušenosti?
Roman, OK1BF
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by OK1COM »

Provedl jsem kompletni reset a zatim stanice vydrzela pres noc. Uvidime co pres den. Mam taky trochu podezreni na teplotu predniho panelu, ale zatim jsem si to nepotvrdil ani nevyloucil.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by OK1COM »

"Skleroza" moji TM-D710 se nyni rozsirila i na LIST a MSG. V LISTu mam obcas radky s rozsypanym cajem nebo prazdne radky ktere ruzne mizi. A v MSG mam neviditelne a nesmazatelne zpravy. Cim dal vice se klonim k myslence, ze za to muze prehrivani predniho panelu. Dneska byl opet rozpaleny tak, ze jsem na nem nemohl udrzet prsty.
Last edited by OK1COM on Thu 27. May 2010 17:03:56, edited 1 time in total.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by ok1mx »

OK1COM wrote:"Skleroza" moji TM-D710 se nyni rozsirila i na LIST a MSG. V LISTu mam obcas radky s rozsypanym cajem nebo prazdne radky ktere ruzne mizi. A v MSG mam neviditelne a nesmazatelne zpravy. Cim dal vice se klonim k myslence, ze za to muze prehrivani predniho panelu. Dneska byl opet rozpaleny tak, ze jsem na nem nemohl udrzet prsty.
Zkus ho rozebrat a kouknout co se tam hreje. Ja v nem mam i tu GPS a nepripadá nijak vyrazne teply.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by ok1mx »

OK1MX wrote:
OK1COM wrote:"Skleroza" moji TM-D710 se nyni rozsirila i na LIST a MSG. V LISTu mam obcas radky s rozsypanym cajem nebo prazdne radky ktere ruzne mizi. A v MSG mam neviditelne a nesmazatelne zpravy. Cim dal vice se klonim k myslence, ze za to muze prehrivani predniho panelu. Dneska byl opet rozpaleny tak, ze jsem na nem nemohl udrzet prsty.
Zkus ho rozebrat a kouknout co se tam hreje. Ja v nem mam i tu GPS a nepripadá nijak vyrazne teply.
Tak už jsem tam měl ty ropuchy taky, byly v profilu 1 a 2. Vzhledem, že to dělá u více stanic, dělá to na mne dojem, jestli se to tam nemůže dostat nějakou chybou SW v souvislosti s příjmem rámců. Mám na mysli, že příjme nějakou specifickou syntaxi (která se dříve nevyskytovala) a místo toho, aby se něco zobrazilo na displeji přepíše se to do jiného adresního místa a tím pádem do konfigurace.

Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem přepsal konfiguraci z PM3 do PM2 a PM1 a tváří se to dobře.
User avatar
OK1BF
Posts: 43
Joined: Fri 06. Mar 2009 18:42:06
Location: Pardubice, JO70VA
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by OK1BF »

Mohu po delším pečlivém sledování potvrdit, že problém se (zatím) týká pouze profilu OFF, PM1 a PM2. Několikrát jsem rádio resetoval, případně nahrál "zdravý" konfigurák z PC. Provoz na PM3, PM4 nebo PM5 bez jediného problému. Pokud jsem se však po cca 2 hodinách krátce přepnul na ostatní (OFF, PM1 PM2), byla již konfigurace přepsána nesmysly. Teplota panelu po celou dobu OK. Vymýšlím způsob, jakým podchytit moment a příčinu přepsání konfigurace.
Roman, OK1BF
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: přepínání profilů TM-D710

Post by ok1djo »

nemuze byt pricinou volba "vsechny zmeny rovnou zapisuj do zvoleneho profilu" v kombinaci s eepromou / flashkou, ve ktere to zrejme drzi profilova data a omezenym poctem zapisu dane technologie?

nevim co vse se pri "vse rovnou zapisuj" do pameti zapisuje, ale muze toho byt dost - minimalne urcite nalazena frekvence, pasmo ... Tj napr mimo jine ladenim se muze tento typ pameti "osoupavat", az zacne vykazovat takoveto chyby?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests