TH-D72

ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: TH-D72 a TH-D74

Post by ok1mx »

No nerad bych byl špatným prorokem, ale zrovna Kenwwod si s dopisy od uživatelů a feedbackem již prodaných zařízení celkem obstojně vytírá prd... Několik příkladů:

- TS2000 za 11 let 3 upgrade - v podstatě řešily jen pár kosmetických detailů a celkem drobných BUGů
- TM-D700 rušení GPS při poslechu 70cm - Asi 10 dopisů na různá místa počínaje intervencí českého zastoupení, přes posílání mailů na zastoupení v DL, USA... neobtěžovali se ani odpovědět.
- TM-D710 - problém keramických filtrů - evidentní konstrukční chyba návrhu zapojení- každému ten filtr odejde (dřív nebo později) Dopisy na Kenwood chodily z celého světa - reakce Kenwood? - Mrtvý brouk a sdělení, když se Vám to rozbije v době záruky, oprava bude zdarma, pozáruční si zaplatíte, pouze tak před půl rokem již do nových TRX začali dělat úpravu která je identická s tím co vymysleli HAMové. (Bohužel tato závada se projeví vždy až po ukončení záruky, díky stejnosměrnému napětí které je trvale na filtru dochází k jeho postupné pomalé degradaci až jednoho dne úplně ohluchne. Tato doba je hodně závislá na střídání barometrického tlaku a vzdušné vlhkosti, kryt není hermetický a díky vlhkosti, spojení různých kovů a trvalým DC napětím na povrchu vzniká oxid který ho časem zničí)
-TM-D710 - syndrom rozsypaného čaje - opět pro změnu Kenwood nereaguje.
-TM-D710 - Upgrade který byl uveřejněn nepřinesl nic výrazně nového.

Možná se ledy pohnou díky YAESU, kde je k dispozici FW pro FTM-350, díky němuž je možné udělat z rádia nový model FTM-350AR - mnoho funkcí navíc a rádio opravdu tím získalo na užitné hodnotě. Třeba se soudruzi u Kenwoodů chytnou za nos a budou i z tohoto pohledu muset přidat do kroku... uvidíme.

Jinak myslím, že TH-D74 v podání které poslal MJO je fake a někdo si pěkně vystřelil. Necháme se překvapit.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: TH-D72 a TH-D74

Post by OK1COM »

OK1MJO wrote: To OK1COM.
Zajima me citlivost na 144.800+GPS kdyz je rucka na vnitrni strane bundy (vnitrni kapsa "u srdce"...tedy vlevo). Jestli se to neutlumi kdyz je pendrek na prsou.
Dale me zajima vydrz....kdyz v jednom vefu jsem na 70cm RPT a druhym na APRS s aktivni GPSkou (vychazka okolo reky...nescipne mi AKU driv nez za 2h dojdu domu? ). Zkratka pri bezne odpoledni vychazce...jak dlouho to pri beznem provozu APRS + RX na 70cmRPT (s dejme tomu 2x spojenima na RPT).
A jeste jestli to ma funkcni monitor DX clusteru pri naladenem TNC na 2m useru.
Jaka je aktualni cena u ELIXu?
Citlivost stanice na VHF i UHF je vyborna, zatim nejlepsi rucni stanice co jsem mel. GPSka je SirfIII, tedy s umistenim v kapse nebo za pasem neni problem. GPSka se chyta i v indooru u okna nebo ve podstresnich mistnostech.
Vydrz s 1800mAh (dodavana baterka) je taktez vyborna. Vydrzi cely den (od rana do vecera), v rezimu VFO-A: RX 70cm RPT s castym provozem, VFO-B: APRS + TNC + GPS. Prijimace jsou v rezimu Bat. saver: OFF, a GPS v rezimu Bat. saver: Auto.
Ano, DX cluster monitor to umi. Manual strana APRS-26. Zapnout TNC na APRS1k2, F+LIST - zobrazuje mi to prijate DX informace z APRS (stejne tak pri naladeni na PR user tam budou informace z DXC). Zase jsem prijemne prekvapen, na tuto funkci jsem prisel az ted. :-)
Aktualni cenu maji v eshopu. Znovu upozornuji, ze vzali jen par kousku, takze do ma zajem at nevaha.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: TH-D72 a TH-D74

Post by OK1COM »

Jeste jsem meril odber pri napajeni 12V
vypnuti/zapnuti interni GPS............+30mA
Radio OFF, GPS only.....................65mA
1 VFO Bat.save 1s ...................... 37mA
1 VFO Bat.save OFF .................... 95mA
2 VFO Bat.save 1s +GPS+TNC ..........100mA
2 VFO Bat.save OFF +GPS+TNC ....... 215-230mA
2 VFO Bat.save OFF+GPS+TNC+lamp.. 260mA
TX 50mW................................. 450mA
TX 500mW................................ 700mA
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: TH-D72

Post by ok1mx »

Dal jsem na WEB pár výsledků z měření D72
http://aprs.cz/index.php?option=com_con ... atid=35:hw
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests