TM-D710 internal TNC

Post Reply
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

TM-D710 internal TNC

Post by OK1COM »

Ahoj,

zkouseli jste provozovat PR nebo APRS pres interni TNC v rezimu KISS? Nebo jakkoliv pripojit PC pres seriovy port k TNC a provozovat AX.25?

Cely vikend jsem zasvetil tomuto problemu. Dokazu prepnout interni TNC do KISSu (krasne zablika na prednim panelu CON + STA jako u jinych TNC), ale kdyz pustim kissattach, tak to stejne nekomunikuje. Dokonce pri prijeti paketu na RF se na dispeleji zobrazi CON jako u jinych TNC a TNC ceka na vyzvednuti paketu pres seriovy port. Normalne kdyz vse funguje tak CON pouze blika pri predavani paketu z TNC pres KISS.

Zde prikladam ovladaci skript pro TNC v TM-D710, obycejne '\033@K\r' totiz nestaci.
http://www.trinityos.com/HAM/CentosDigi ... tncsetup.c

nutno zkompilovat:

Code: Select all

   gcc -o tmd710_tncsetup tmd710_tncsetup.c
   chmod 755 tmd710_tncsetup
   mv tmd710_tncsetup /usr/local/sbin/
a pak spustit:

Code: Select all

tmd710_tncsetup -B 0 -S /dev/ttyS0 -b 1200
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: TM-D710 internal TNC

Post by ok1mx »

Už je to strašně dlouho co jsem se tím zabýval, ale mám takovej dojem, že byl problém s příkazem TC 0 (CR) která zcela nepochopitelně fungovala i v KISSu místo standardní escape sekvence. Nicméně to by se patrně projevovalo zejména u binárních přenosů. V Linuxu jsem to nikdy nezkoušel ale vím, že pro použití v KISSu jsem musel mít propojky na seriáku (4-6 7-8 jestli si to pamatuju dobře).
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: TM-D710 internal TNC

Post by ok1djo »

me poznatky pri hrani si s TH-D7 s BT modulem:
pro aktivaci kiss je potreba:
TC 1
TC 0
ECHO OFF
KISS ON
RESTART
tim se tnc prepne do kissu. Po TC 1 (deaktivace tnc) a TC 0 (aktivace TNC v command modu) je potreba chvili pockat, obecne po kazdem commandu je dobre chvilku pockat. Prepnuti je indikovane blikanim STA + CON.
Mozna D710 potrebuje take restart.
Take tusim ze D7 ma radeji CR+LF, ne jen LF.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests