FTB350 (software pro FTM-350)

Post Reply
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

FTB350 (software pro FTM-350)

Post by ok1mx »

Už mne začalo lézt krkem programování rádia jen pomocí tlačítek a chtěl jsem si už konečně udělat pořádek v pamětech. Přemýšlel jsem který SW vybrat. nabízí se:

ADMS-350 od RT systems http://www.rtsystemsinc.com/yaesu_Templ ... ge=ADMS350

FTB-350 od G4HFQ http://www.g4hfq.co.uk/ftb350.htm

Jelikož jsem osoba nedočkavá a ADMS-350 vyžaduje jejich proprietární kabel, zvolil jsem druhou variantu. Ihned po zpalacení 15USD přes paypal (díky vánořní slevě a kurzu to místo 285Kč bylo cca 230Kč) je možné SW stáhnout a zadat automaticky vygenerovaný unikátní kód, který je vázaný na jméno.

Co se týče propojení s PC, je tu jedna komplikace. Soudruzi z Japonska z nějakého poťouchlého důvodu zvolili pro programování komunikační rychlost 44 000kbps. Bude-li se programovat stanice přímo z RS232 com portu na PC, který je alspoň trochu standardní, nemělo by to dělat problémy. Bohužel, nenašel jsem doma žádný počítač, kde by byl COM port tak že mi nezbylo než použít převodník z USB. Ty které standardně používám (STLab USB-SERIAL-4 a Bilionton USB232H2-B) nefungovaly. Vygoogloval jsem, že tyto atypické rychlosti podporují FTDI převodníky. Shodou okolností jeden mám na programování ARDUINA a s ním to funguje bez problémů. Mám to odzkoušené na W7 64bit a na W7 32bit. Program je lepší spustit jako správce (v opačném případě do nedovolí uložit přidělený kód a ten se musí zadat při každém spuštění znovu).

Ovládání je celkem intuitivní, přehledné a *** velký potlesk *** autor u psaní přemýšlel. Díky tomu je možné velmi jednoduše obejít jednu velkou nepříjemnost t.j. vlastnost, kde levá a pravá část rádia má oddělené paměti, tak že je nutné vše klofat 2x, chce-li člověk mít na obou půlkách stejné obsazení pamětí. Pravým tlačítkem myši se dá zvolit : "Copy left side to right side", nebo opačně.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests