BU-1 Bluetooth

ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1djo »

Ahoj, mam dotaz - VX-8 sama o sobe nema vystup z tnc, presneji vlastne asi ani tnc uvnitr nema (nebo ne pristupny "zvenci") - nebo jsem v recenzich nic takoveho nenasel - tj nezbyva nez stanici pripojit na externi tnc, pokud chci stanici pouzit pro datovy provoz - bud packet nebo aprs na pc => jak je to s kvalitou prenosu audio signalu u BU-1 BT modulu? Da se pouzit BlueTooth k propojeni VX-8 <-> PC pro datovou komunikaci? V PC by se VX-8 mela tvarit jako dalsi zvukova karta, tj jeji vstup / vystup by melo byt mozne nakonfigurovat do soundcard-modemu (napr agwpe) - jest tomu tak? Je prenos audia pres BT dostatecne kvalitni pro 1k2 packetovy signal?

A druhy dotaz - zkousel jste prosim nekdo propojit VX-8 + BU-1 s automobilovym handsfree? Tj Parrot ci podobne "tezke" BT HF sady?
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by OK1COM »

Zkusim VX-8 pripojit k PC. Uvidime co nadetekuje. Treba tam seriovy port je, ale pochybuji.

Vsimnul jsem si, ze pokud je VX-8 napajena z externiho zdroje je BT pravdepodobne vypnute, protoze se mi hadnsfree nepripoji. Je nutne nejprve VX-8 odpojit od zdroje, restartovat, pockat na sparovani BT a pak opet pripojit extrrni napajeni.
Dalsi bug je, ze je ve sluchatku slyset "rachot" pri vysilani APRS paketu a to i presto, ze mam v menu vypnute audio pri APRS a stazenou hlasitost na 0. Kazdou minutu (interval vysilani majaku) se BT probere, zachrasti a opet usne.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1mx »

No, mám pocit, že to záleží trochu na BT. VX-8 vozím na motorce a mám ho připojené k ignition. Jakmile zapnu klíček, VX-8 se zapne a cca po 20s mí pískne v helmě HF a normálně to funguje. Jediný problém je, že když se VX-8 vypíná takto přes ext. napájení, neuloží si poslední stav a po zapnutí je ve stavu kdy se vypnulo tlačítkem. A to že APRS "probudí" BT mi dělá taky.

Jo netušíte náhodou k čemu je v menu "AF DUAL ON/OFF"
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1djo »

nekde kolem stranky 24 pdf manualu (volny preklad, copy&paste nejak nejde): Umozni monitorovani dvou ham frekvenci zatimco hraje radio (AM nebo FM). Pri detekci signalu na ham frq prepne audio na ham, po vymizeni ham signalu pusti zpatky radio.
http://www.yaesu.com/downloadFile.cfm?F ... cation.pdf
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by OK1COM »

To co pises to neni ono. Tohle je polozka v nastaveni APRS. Ale taky jsem neprisel na to k cemu to je.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: BU-1 Bluetooth

Post by ok1djo »

sry, stanicku nemam, ale soude podle toho manualu by to prave tohle byt melo - nechal jsem adobe reader hledat prave "AF DUAL", bohuzel mi nechce nechat sem tu cast textu vykopirovat.
toto chovani plati i pro aprs - polozka 1 aprs/gps menu - tj zda ma ci nema pri prijmu signalu na aprs prepnout na aprs a prestat prijimat AM/FM radio. Defaultne je off. U AF DUAL je mozne nastavit i chovani - polozka 77 menu (RX AF DUAL) - zda se ma vratit zpet na prijem radia nebo zustat na ham pasmu. imo ta polozka v aprs/gps menu rika, zda se aprs provoz povazuje za provoz na ham pasmu - tj zda pri prijmu packetu ma stanice prepnout audio z AM/FM radia na aprs.

btw, to cvrknuti v BT se projevuje pri vysilani? Je slyset i z reproduktoru pri vyslani aprs packetu? Nebo je to jen preslech ci ruseni vnikajici do audio cesty BT modulu, ktery tento sum odesle do sluchatka?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests