Jaký Tracker ?

ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Jaký Tracker ?

Post by ok2ila »

No, mozna bys mel upresnit, co teda vlastne konkretne potrebujes. Tracker nemusi vubec umet cist data, staci, kdyz pozna nosnou, resp. audio na kmitoctu. V mene idealnim pripade nemusi ani to.
Zarizeni, ktere data musi umet i cist je modem (TNC), zarizeni, ktere je i vyhodnocuje je uz zpravidla digipeater jehoz konfigurace muze byt velmi variabini. Velka cast fora je prave o tomhle, tak pohledej. Myslim, ze tu je cele vlakno na tohle tema.
Zarizeni, ktere ale cte velmi spatne je FOXdigi, nebo OT+ s FW pro KISS modem (naopak jako tracker je velmi dobry!).
Dobre cte OT2M, TNC5, osobne mam dobre zkusenosti s PC zvukovkou, na coz ale neni jednotny nazor.
User avatar
OK1JM
Posts: 21
Joined: Tue 07. Apr 2009 12:28:19
Jméno: Jirka
Location: JO70HE
Contact:

Re: Jaký Tracker ?

Post by OK1JM »

Mno v podstatě nepotřebuji nic. Ale docela pěkně jsi mi odpověděl na to co mne zajímalo, že FOXDIGI čte špatně a OT2M dobře. Jinak se tu začínám opět snažit oživit můj projekt APRSítka. Tak tedy přeš PIC a AVR cesta nevede a nevede ani přes ´51. Tedy pokud vezmu holej procesor bez FX614 nebo nějakého podobného. Myšlenka byla taková, aby to umělo pracovat i jako DIGI. Tudíž by to mělo i velmi dobře číst přijatá data. Bohužel ta jenom procesorová levná řešení nejsou moc dobrá pro tento účel. Tak proto jsem se na to ptal. Forum mám prolezlý skoro ze všech stran, komentář k názorům si nechávám pro sebe.
Jirka OK1JM
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Jaký Tracker ?

Post by ok2slc »

Já bych chtěl upřesnit to chování FOXDIGI u kterého chybí jakékoli blokování TX na základě obsazení kanálu. O plnokrevným DCD, kdy se opravdu rozlišuje "užitečnost" signálu, si může FOXDIGI nechat zdát. Ta zelená LEDka je tam opravdu na to, aby signalizovala pouze přítomnost signálu na vstupu. Já jsem byl vždy z paketu zvyklý nechat otevřený SQL a mít DCD buď na hw nebo sw. U FOXDIGI použitého jako tracker je úplně jedno zda je vůbec vstup zapojený, protože na něj nijak nereaguje.

Sám používám FoxDigi jako tracker, který má docela omezené možnosti nastavení. Je to taková z nouze ctnost. Buď se ten paket trefí do nějaké mezery, nebo dojde ke kolizi. Opravdu se ten FoxDigi po počátečním nadšení jako levný digi moc neosvědčil a používat jej jako tracker je taktéž problematické. Sám uvažuji o OT1+, který toho umí mnohem víc a má alespoň nějakou detekci přítomnosti signálu na vstupu, i když asi nejde o plnokrevné DCD.
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Jaký Tracker ?

Post by ok2ila »

ok2slc wrote:Já bych chtěl upřesnit to chování FOXDIGI u kterého chybí jakékoli blokování TX na základě obsazení kanálu. O plnokrevným DCD, kdy se opravdu rozlišuje "užitečnost" signálu, si může FOXDIGI nechat zdát. Ta zelená LEDka je tam opravdu na to, aby signalizovala pouze přítomnost signálu na vstupu. Já jsem byl vždy z paketu zvyklý nechat otevřený SQL a mít DCD buď na hw nebo sw. U FOXDIGI použitého jako tracker je úplně jedno zda je vůbec vstup zapojený, protože na něj nijak nereaguje.

Sám používám FoxDigi jako tracker, který má docela omezené možnosti nastavení. Je to taková z nouze ctnost. Buď se ten paket trefí do nějaké mezery, nebo dojde ke kolizi. Opravdu se ten FoxDigi po počátečním nadšení jako levný digi moc neosvědčil a používat jej jako tracker je taktéž problematické. Sám uvažuji o OT1+, který toho umí mnohem víc a má alespoň nějakou detekci přítomnosti signálu na vstupu, i když asi nejde o plnokrevné DCD.
Myslim, ze u OT+ jde o plnokrevne DCD - reaguje na data na kmitoctu.
OK2CME
Posts: 26
Joined: Tue 01. Dec 2009 9:24:40
Jméno: Čestmír
Location: Lipovec - Moravsky Kras, JN89JJ
Contact:

Re: Jaký Tracker ?

Post by OK2CME »

Když Foxe jako tracker, tak FoxTrak. Ten aspoň detekuje přítomnost audia na vstupu a zavysílá až po nastavené době od zmizení audia.
Čestmír | OK2CME | Lipovec | JN89JJ
ok1nmj
Posts: 60
Joined: Wed 25. Nov 2009 1:20:05
Jméno: Jirka
Contact:

Re: Jaký Tracker ?

Post by ok1nmj »

Ten, co popisuje Tomáš OK5TVR, je to podle DK7IN, detekuje to audio na vstupu, "číst" přijímaná data to neumí, ale má to "inteligentní" maják - buď pevné časy, nebo podle rychlosti pohybu.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests