umrtvená MD UV380 po flashi FW

Post Reply
OK3JS
Posts: 7
Joined: Fri 19. Oct 2018 20:20:07
Jméno: Jiří
Contact:

umrtvená MD UV380 po flashi FW

Post by OK3JS »

podělím se o zkušenost s flashováním FW na Tyt MD UV380G (dualband s GPS), která mi pokazila půl pobytu v lázních.

Hned jeden z prvních večerů jsem se pokusil flasnout FW (místo abych šel zpařit někam do baru s holkami).
Při přechodu do flash modu bliká střídavě červená a zelená led, po vypnutí trx a opětovném zapnutí se trx vrací do běžného režimu.

Já přešel do flash režimu a spustil nějký flasher a díky nedbalosti experimentální FW pro MD380 (monoband), nahrání FW sice jakoby proběhlo (hlásil flasher), ale trx zůstal v módu flash a v něm zůstal i po vypnutí a opětovném zapnutí, stále blikala červená / zelená. Na diskusích jsem našel více obdobně postižených, nikoliv však funkční radu jak z toho ven. Emaily na podporu TYT888 se vracely jako nedoručitelné. Po týdnu marných pokusů, jsem 120USD obrečel a plánoval nákup nějaké nové DMRky. :cry:

Po návratu z lázní, jsem dnes zkusil poslední možnost, rozebral jsem trx a odpájel na minutu záložní baterii na desce plošných spojů (poté připájel zpět), ale ani po této operaci se stav trx nezměnil. :?

Poslední pokus v bezvýchodné situaci byl spuštění softu, který na W7 spustit nešel a padal. Po spuštění v režimu kompatibilty XP SP3 starý instalátor naběhl, starý flasfher se nainstaloval a flash MD-UV380(CSV-GPS)-P17.05 pomocí tohoto softu (předtím jsem měl GPS-REC S17.05) proběhl až do konce a trx konečně opět jede. :D :D

použitý SW: FirmwareDownloadV3.04_EN
z balíku 20180910113722.zip na http://tyt888.com/uploadfile/upfiles/20 ... 3722.zip
Jirka OK3JS
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests