Konference.

ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Konference.

Post by ok1djo »

Ahoj, mam dotaz k zpravam na OKTALK - jsou tam nekdy nejake? Kdo je tam umi vlozit? Napada me, mozna je to hloupost, ale pokud to je realizovatelne, ze by tam byli ulozene zpravy CRK a treba nedelni ranni zpravy Franty OK1HH o sireni a slunecni aktivite? Nebo to nema vzhledem k jejich delce smysl a mohlo by to byt kontraproduktivni, kdy kdyz si jeden uzivatel pusti zaznam a nasledne se prihlasi nekdo pres prevadec, ze by zbytecne prevadec vysilal zpravy do eteru? Zpravidla ve stredu v dobe vyslani OK1RCR (pokud jsou zpravy CRK vysilany pod touto znackou a v tuto dobu a pokud jsou vubec vysilany) jsem v praci a v nedeli rano jeste chrapu, presto bych si zpravy rad poslechl i ze zaznamu - nenahrava je nekdo nekam?
Martin ok1djo
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Konference.

Post by ok1mx »

ok1djo wrote:Ahoj, mam dotaz k zpravam na OKTALK - jsou tam nekdy nejake? Kdo je tam umi vlozit? Napada me, mozna je to hloupost, ale pokud to je realizovatelne, ze by tam byli ulozene zpravy CRK a treba nedelni ranni zpravy Franty OK1HH o sireni a slunecni aktivite? Nebo to nema vzhledem k jejich delce smysl a mohlo by to byt kontraproduktivni, kdy kdyz si jeden uzivatel pusti zaznam a nasledne se prihlasi nekdo pres prevadec, ze by zbytecne prevadec vysilal zpravy do eteru? Zpravidla ve stredu v dobe vyslani OK1RCR (pokud jsou zpravy CRK vysilany pod touto znackou a v tuto dobu a pokud jsou vubec vysilany) jsem v praci a v nedeli rano jeste chrapu, presto bych si zpravy rad poslechl i ze zaznamu - nenahrava je nekdo nekam?
Martin ok1djo
Kdysi jsem navrhoval že by zprávy mohly být uložené v .mp3 třeba na jejich WEBu... ale bez odezvy. Zda-li je to tak komplikované, že by to ČRK nezvládl, nebo to má jinou příčinu nevím. Obávám se, že když není takto triviální věc realizovatelná, tak uložení na konferenci bude ještě problematičtější.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Konference.

Post by ok1djo »

OK1MX wrote:Kdysi jsem navrhoval že by zprávy mohly být uložené v .mp3 třeba na jejich WEBu... ale bez odezvy. Zda-li je to tak komplikované, že by to ČRK nezvládl, nebo to má jinou příčinu nevím. Obávám se, že když není takto triviální věc realizovatelná, tak uložení na konferenci bude ještě problematičtější.
S tim ukladanim na konferenci jsem nemyslel primo CRK, tam to dokaze zrejme jen admin. Musim dat nejak dokopy prijimac a anteny a ve spravny okamzik na spravnem kmitoctu zapnout, nahrat, ulozit. Otazkou je, zda je mozne takto ulozene zaznamy zverejnit - telekomunikacni tajemstvi, "autorska prava", zabezpeceni pristupu jen pro HAM etc ...
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Konference.

Post by ok2uec »

ok1djo wrote:
OK1MX wrote:Kdysi jsem navrhoval že by zprávy mohly být uložené v .mp3 třeba na jejich WEBu... ale bez odezvy. Zda-li je to tak komplikované, že by to ČRK nezvládl, nebo to má jinou příčinu nevím. Obávám se, že když není takto triviální věc realizovatelná, tak uložení na konferenci bude ještě problematičtější.
S tim ukladanim na konferenci jsem nemyslel primo CRK, tam to dokaze zrejme jen admin. Musim dat nejak dokopy prijimac a anteny a ve spravny okamzik na spravnem kmitoctu zapnout, nahrat, ulozit. Otazkou je, zda je mozne takto ulozene zaznamy zverejnit - telekomunikacni tajemstvi, "autorska prava", zabezpeceni pristupu jen pro HAM etc ...
Však by se mohlo domluvit s CRK & dalšíma takovejma sdružení , že by byli data (text) někde veřejné, a dohodnout, že by se mohla cucat, pak by se v linuxu mohlo udělat, že ty data vzal, a nějakým programem překonvertovat do Mluvené podoby, (ano sice je to takové zatím nedokonalé , ale kdyby se stím někdo vymazlil, dokázal by ten zvuk udělat pohodovej.) poté by se přes FTP přenesla . buď někde na server, nebo přímo do OK0TALK serveru a je to ..

Otázka je, jaké data atd..
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Konference.

Post by ok1mx »

ok2uec wrote:
ok1djo wrote:
OK1MX wrote:Kdysi jsem navrhoval že by zprávy mohly být uložené v .mp3 třeba na jejich WEBu... ale bez odezvy. Zda-li je to tak komplikované, že by to ČRK nezvládl, nebo to má jinou příčinu nevím. Obávám se, že když není takto triviální věc realizovatelná, tak uložení na konferenci bude ještě problematičtější.
S tim ukladanim na konferenci jsem nemyslel primo CRK, tam to dokaze zrejme jen admin. Musim dat nejak dokopy prijimac a anteny a ve spravny okamzik na spravnem kmitoctu zapnout, nahrat, ulozit. Otazkou je, zda je mozne takto ulozene zaznamy zverejnit - telekomunikacni tajemstvi, "autorska prava", zabezpeceni pristupu jen pro HAM etc ...
Však by se mohlo domluvit s CRK & dalšíma takovejma sdružení , že by byli data (text) někde veřejné, a dohodnout, že by se mohla cucat, pak by se v linuxu mohlo udělat, že ty data vzal, a nějakým programem překonvertovat do Mluvené podoby, (ano sice je to takové zatím nedokonalé , ale kdyby se stím někdo vymazlil, dokázal by ten zvuk udělat pohodovej.) poté by se přes FTP přenesla . buď někde na server, nebo přímo do OK0TALK serveru a je to ..

Otázka je, jaké data atd..
Pokud je mi známo, tak zprávy neexistují v textové podobě. Ten kdo je čte má poznámky po papírech a jede to z patra. Nechci být skeptik, ale když je mimo jejich obzor zapnout MPtrojku, dát REC, poté stáhnout soubor a pověsit na jejich WEB, pak si nedokážu představit že by to někdo od nich dokázal přepsat do textové podoby. Co si však představit dokážu je strojově čtený text o délce půl hodiny. A tato představa je pro mne dost děsivá. :lol:
om1aeg
Posts: 65
Joined: Wed 07. Oct 2009 15:42:47
Location: Bratislava
Contact:

Re: Konference.

Post by om1aeg »

No ked to ide u nas, tak by mohlo aj u vas :)

Archiv nahravok OM9HQ: http://www.depe.sk/index_m.php

Odkaz na tuto stranku je aj priamo z oficialneho webu SZR http://www.hamradio.sk, pod ktory OM9HQ patri, nahravanie je pozehnane od OM9HQ... Aby sa dodrzala litera zakona, tak je v archive len zaznam sprav, teda len OM9HQ, nie je tam zaznamenana ina stanica od ktorej by uz bolo treba povolenie.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest