Zkrácene volby & Logické volby

ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

Ahoj,

vím , že na toto tu vlákno je, ale chtěl jsem to trošku odlišit..


vytvořil jsem script, který upravuje podmínky skládání zkrácené volby. (Script můžu poskytnout v PHP verze 1)

viz zde: http://www.prevadece.smoce.net/zkr-volby/

Pokusil jsem se ho upravit tak, aby nevznikaly problémy.

pokud je převaděč např.

OK0N bude tedy 666 protože je na tlačítku 6 písmenko N
OK0BL bude tedy 025 protože je na tlačítku 2 písmenko B a na tlačítku 5 písmenko L
OK0BAF bude tedy 223 protože je na tlačítku 2 písmenko B a na tlačítku 2 písmenko také A a na tlačítku 3 tedy písmenko F.

pokud převaděč má 1 písmenko za OK0.. tak je znak 3x téže tlačítka..
pokud převaděč má 2 písmenka má za OK0 hnedka 0 a pak pokračuje jak předešlé příklady..
pokud převaděč má 3 písmenka má za OK0 písmenka dle tabulky..

http://www.prevadece.smoce.net/zkr-volby/

A teď proč tady tohle všechno ..

vytvořil jsem script, který generuje soubor , který dvojklikem přidá do registru tyto zkratky, takže usnadní ruční zadávání.

Malá ukázka:

Image

Takže jednoduché a téměř bezpracné stačí stáhnout soubor a poklikat ...
http://www.prevadece.smoce.net/zkr-volby/

Veškeré připomínky a dotazy rád vyslechnu a pokusím se zodpovědět...
Last edited by ok2uec on Sun 01. Jan 2012 14:23:53, edited 1 time in total.
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1lpd »

Pár převaděčů a linků ti tam chybí, jde o to, kdo je zrovna online i offline. Log. volba, nevím, aby si to echolink pak nepřipojil na jiný R nebo L, šest čísel už je dost:-)). Myslím si, že jestli to začne někdo takhle používat, vznikne pěkný guláš a možná pak bude lepší zkrácené volby vůbec nepoužívat. Já zatím zůstanu u klasického vkládání. 73! M.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

ok1lpd wrote:Pár převaděčů a linků ti tam chybí, jde o to, kdo je zrovna online i offline. Log. volba, nevím, aby si to echolink pak nepřipojil na jiný R nebo L, šest čísel už je dost:-)). Myslím si, že jestli to začne někdo takhle používat, vznikne pěkný guláš a možná pak bude lepší zkrácené volby vůbec nepoužívat. Já zatím zůstanu u klasického vkládání. 73! M.
Nějak sem si neuvědomil , že logické nemůžou být sou dlouhé a tak by to narušilo ostatní nody...

jinak máš pravdu 2m + linky tam nejsou tak to hned přidám :) ..
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

Uprava ...

přídány Echolinky 2m + LInky

takže generuje zkr. volby...
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1lpd »

Když se udělá systém, kde se budou dodržovat domluvené zkr. volby, pak bych to viděl pozitivně s tím, že by to bylo stále aktuální a celistvé. Tak uvidíme. Jinak dobrý počin..M.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

ok1lpd wrote:Když se udělá systém, kde se budou dodržovat domluvené zkr. volby, pak bych to viděl pozitivně s tím, že by to bylo stále aktuální a celistvé. Tak uvidíme. Jinak dobrý počin..M.

O to se nějak snažím .. .mrkni se na ty logické volby malá úprava..

http://www.prevadece.smoce.net/zkr-volby/

myslím, že by to mohlo mít budoucnost, protože jde o to, že zmáčkneš A+ a píšeš značku převaděče jak do SMS ..

ale Zkr. volby tam nevím jak to udělat tak , aby to bylo dokonalé , napadá mě , jen podle stáří převaděče to dělat, takže čim novější a bude mít jak OK0BAB 222 tak by se pak za to dávala jeste 1,2,3,4,5.. atd..

zkus posoudit.. ale ocením, když někdo prostě napíše co si myslí, to řešíme s OK1MX, a ono já vytvořím soubor, co jen SYSOP poklikaj a maj to v echolinku, takže ty výmluvy , že se jím to přepisovat nechce nemůsí vůbec být, ale stačí jen domluvit podmínky... jak to skládat..
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1lpd »

OK0BAB má 222(možno použít i 2221), OK0BCA - 2222(je druhý v pořadí), OK0ACC-2223(třetí v pořadí) atd.

Myslím,že logický a pohodový systém...73! M.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

ok1lpd wrote:OK0BAB má 222(možno použít i 2221), OK0BCA - 2222(je druhý v pořadí), OK0ACC-2223(třetí v pořadí) atd.

Myslím,že logický a pohodový systém...73! M.
jo to jo , ale BAB a ACC proč to není naopak? jaký je v tom rozdíl ?

zkus mi to trochu objasnit proč je ACC 3?
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1lpd »

Protože ACC bylo poslední přidané do echolinku, jinak právo prvního :D
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1mx »

ok1lpd wrote:Protože ACC bylo poslední přidané do echolinku, jinak právo prvního :D
V tom případě pak BCA 222 :-) protože bylo první :lol:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests