Zkrácene volby & Logické volby

ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1mx »

Jelikož se ta diskuse posouvá malinko jinam, rád bych zde napsal pár věcí které zde nezazněly.

Michal LPD má jistě pravdu, za 10 min. lze tabulku nabouchat ručně, s tím nezbývá než souhlasit. Bohužel si ale nedokážu představit situaci, kdy každý SYSOP těch 10 min u zadávání strávil a hlavně aby všichni zadali stejné volby a neudělali tam chybu. (a to už nemluvím o tom, že když vznikne nový node, tak ho tam musí všichni přidat)

Výsledkem pak je, že zkrácené volby fungují na každém EL trochu jinak a když přijedu na Moravu, vůbec nemám jistotu, že tam bude platit to samé jako na mém domácím EL. (obráceně to platí taky) Jestli je tedy cílem hry mít možnost na kterémkoli místě ČR se dovolat pomocí zkrácené volby tam kam potřebujeme, musí být splněno několik podmínek.

1) Zadání musí být jednoduché, rychlé a bez citlivosti na chyby způsobených lidským faktorem (přepisovat 30 CALL a kódů je pakárna) - systém, který vymyslel Martin to bezezbytku splňuje, navíc se po reinstalaci Echolinku tato činnost nemusí opakovaně dělat znovu a znovu

2) Musí se vytvořit jeden centrální seznam, kde budou trvale aktuální data, která budou VŠICHNI používat - také vyřešeno

3) Musí se uskutečnit konsenzus všech SYSOPů kteří se s obsahem tohoto seznamu musí ztotožnit.

V tomto vidím asi největší problém, původně navržený systém celkem bez problémů vyhovoval v době kdy se přidělovaly značky převaděčů systematicky, díky jedno a dvoupísmenným značkám se musí dělat výjimky a celkem intuitivní systém dostává trhliny. Na to jak mají tyto výjimky vypadat zatím nepanuje 100% shoda.

Naštěstí je možné pro jednu CALL mít více "zkrácených" voleb, tak že do jisté míry lze udělat kompromis a zařadit pro jednu CALL více zkrácených kódů. Díky tomu, že upload nového seznamu je velmi jednoduchý a časově je jedno jestli obsahuje 10 nebo 100 zkrácených voleb je asi jedno jestli bude možné jeden EL zadat jedním, či druhým způsobem (např. BNH může být jako 264, a nebo pro někoho kdo preferuje SMS zadávání také jako A226644) a nijak negativně se to neprojeví. Jediné co se musí ohlídat je duplicita kódů...

Co říct závěrem? Martinova myšlenka se mi moc líbí, na jednu stranu když bude uživatel kdekoli tak se pod stejným kódem dovolá "domů" na druhou stranu je to velmi uživatelsky příjemné i pro sysopy, stáhne soubor, 2x klikne a je hotovo... otázka 15s.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

ok1lpd wrote:Když to někdo nečte pořádně. Psal jsem, můj první příspěvek, že je třeba napsat do seznamu i L a R co zrovna nejsou online, tedy acc, ok1fqt-l a je toho víc...mě je to jedno, já to píšu stále ručně do 4 echolinků a jednou za čtvrt roku to zaktualizuju, mimo jiné proč je tam tedy okbca jako 2221. Už mě nebaví se opakovat, ať si to každej dělá jak chce. Já se chci jenom držet, na čem jsme se tady před časem nějak shodli.

Nezlob se , ale dělá to script, a právě čekám na vaše ohledy nebo dotazy a každý post to upravuju pořád.. jinak sem tam ty rep a linky dodělal jak si napsal .. :)
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1mx »

ok1lpd wrote:Když to někdo nečte pořádně. Psal jsem, můj první příspěvek, že je třeba napsat do seznamu i L a R co zrovna nejsou online, tedy acc, ok1fqt-l a je toho víc...mě je to jedno, já to píšu stále ručně do 4 echolinků a jednou za čtvrt roku to zaktualizuju, mimo jiné proč je tam tedy okbca jako 2221. Už mě nebaví se opakovat, ať si to každej dělá jak chce. Já se chci jenom držet, na čem jsme se tady před časem nějak shodli.
Ale o tom to je... když si to bude každý dělat jak chce, tak se nikdy nedosáhne toho, aby ses z druhého konce republiky dovolal tam kam potřebuješ. Nejde jen o to, aby se místní kecálisté někam propojili... ale zejména proto aby místní kecálista který je 300km daleko dovolal tak jak je zvyklý s k´dem který platí u něj doma. Tak napiš Martinovi jak to přesně máš aktuálně a není asi problém udělat nějaké kompromisní řešení. Já osobně na ty dva EL které mám nahraju cokoli na čem se shodnou ostatní... vize toho, že by se to mohlo v ČR sjednotit je pro mne důležitější, než to torpédovat jen kvůli tomu že se mi to či todle zrovna nelíbí.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1lpd »

link: http://www.echolink.org/links.jsp?title ... ffset=2000


bohužel jsem tam nenašel ok0acc, takže tohle asi taky není úplný :(
a ani bnj tam není...tak já nevím, jen stojí za povšimnutí offline -L

-R
OK0ACC-2223
OK0BAB-222
OK0BBF-223
OK0BCA-2222
OK0BEZ-239
OK0BF-23
OK0BH-24
OK0BHD-243
OK0BL-252
OK0BM-262
OK0BNJ-265
OK0BO-2622
OK0BS-27
OK0BZ-29
OK0BZR-297
OK0MM-66
OK0N-666
OK0NHZ-649
OK0OZL-695
OK0PV-78
OK0X-999
OK0Z-9992

-L
OK1AYR-2972
OK1EL-35
OK1FQT-378
OK1FTA-382
OK1ODC-632
OK1OGA-642
OK1PJV-758
OK1XFJ-935
OK5RK-75
OK7RB-72
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

kašlu na algoritmus ten by dělal neplechu udělám to tak , že přidam do adminu na webu formulář s výpisem + možnost přidat novou volbu a necham možnost editovat OK1LPD & OK1MX (popř. někoho ještě) takže bude jistota nulové chyby nějakého algoritmu ..

tím pádem to bude fungovat jak dosud, , někdo napíše např. sem do fórka , novou zkr. volbu a přidá se do centrálního db .

takže každý pak na webu může stáhnout rovnou soubor na aktualizaci .. a je to ..

takže to by byla zkrácená volba...

teť je otázka jestli nechat udělat tu zkr. volbu jen nebo i rozšírit do toho souboru i logické volby výmysl co jsem vymyslel já s pomocí OK1MX...

-------------------------------------------

A můžu nějak vymyslet malinkatej prográmek, co se nastaví do plánování úloh a např. každý měsíc (den/tyden...) z aktualizuje ...
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1mx »

Ten script stojí za úvahu... představa, že se o to člověk nebude muset vůbec starat a samo se to bude udržovat a seznam bude jen na jednom místě je docela lákavá. Hele, klidně to můžeš udělat jako je to s převaděčema. t.j. zkrácenou volbu by mohl přidat každý registrovaný SYSOP nebo VO ale finální promítnutí do aktuální downloadovatelného seznamu by podléhalo autorizaci, kterou by mohl dělat jen jeden (1LPD) někdo z užší skupinky lidí obeznámených s problematikou. (Né že bych někomu nevěřil, ale hodně SYSOPů je rádo, že to nainstalujou podle návodu a nemají chuť ani náladu to zevrubně studovat natož tomu průběžně věnovat čas - zaplať pánbůh že to alespoň provozujou)
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

OK1MX wrote:Ten script stojí za úvahu... představa, že se o to člověk nebude muset vůbec starat a samo se to bude udržovat a seznam bude jen na jednom místě je docela lákavá. Hele, klidně to můžeš udělat jako je to s převaděčema. t.j. zkrácenou volbu by mohl přidat každý registrovaný SYSOP nebo VO ale finální promítnutí do aktuální downloadovatelného seznamu by podléhalo autorizaci, kterou by mohl dělat jen jeden (1LPD) někdo z užší skupinky lidí obeznámených s problematikou. (Né že bych někomu nevěřil, ale hodně SYSOPů je rádo, že to nainstalujou podle návodu a nemají chuť ani náladu to zevrubně studovat natož tomu průběžně věnovat čas - zaplať pánbůh že to alespoň provozujou)

To je dobrý nýpad, každý sysop si to tam dá sám, a pouze bude v adminu porovnávající tabulka , kde admin/správce s rozšířenou působnosti , kde povolí/zamítne export..

tím pádem bude spokojenost na obou stranách..
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok1lpd »

Ještě OM:
-R
OM0OAP-627
OM0OUB-682
OM0OUG-684
OM0OUL-685
OM0OUN-686
OM0OUT-688
OM0OUZ-689

-L

OM0WM-96
OM1ASD-273
OM8ARK-275
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

ok1lpd wrote:Ještě OM:
-R
OM0OAP-627
OM0OUB-682
OM0OUG-684
OM0OUL-685
OM0OUN-686
OM0OUT-688
OM0OUZ-689

-L

OM0WM-96
OM1ASD-273
OM8ARK-275

Oki super.. naházím to do systému zítra to dodělám a dám ti práva....
takže 2 věci (echolink zkr. + galerie fotek u rep.) v jednom :)
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: Zkrácene volby & Logické volby

Post by ok2uec »

ok1lpd wrote:..

Takže Michale & Milane ...

Hotovo , krom toho, že je možné do systému přidávat fotografie k převaděčům.

Tak v administraci je kolonka "Zkr. Volby" < - tam maj přístup moderátoři a výše viz. (http://prevadece.smoce.net/kontakt/)
Tudiš nově i OK1LPD.

Takže dodělej ty zkr. a můžeme to spustit ;-) ..

potom jak to schválíš, tak dám na web odkaz, který vidíš nad tím seznamem ..

jinak už ted to vytváří soubor , takže viz. na tom odkaze nad seznamem...

jak uvidím v LOGU, že si to s autorizoval, tak to zveřejním :-)
Last edited by ok2uec on Tue 03. Jan 2012 17:06:02, edited 1 time in total.
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests