Mikro kontroler

Post Reply
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Mikro kontroler

Post by ok1ift »

Čau všem,
chápu, že je analog již tak trochu OUT, ale třeba se někomu bude jednoduchý kontroler hodit. Na http://ok1ift.wz.cz jsem umístil návod k výrobě velmi jednoduchého a laciného repeater kontroleru, který jak z konstrukce vyplývá, je určen jako "konektor" ve smršťovací bužírce mezi dvě motoroly. Inspirací mi byla destička s 555kou prodávaná na 409shopu. V dohledné době by se měl kontroler nasadit na OK0BZR, kde stávající aparatura často vykazuje prapodiné stavy.
ok1ift
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: Mikro kontroler

Post by OK1MHK »

Pěkné, opravdu supek ke dvou motorkám..... je to týden co jsem objednal z číny ten jejich bazmek - škoda. Uvidím jak ten číňan bude makat a možná to postavím.
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: Mikro kontroler

Post by ok1ift »

jj, bazmek z číny, ten ale asi nepořeší roger a nějaké časování, nemluvím o CW identifikaci :-)
Ikdyž...číňan nikdy nespí. třeba mi to hacknou :-))) a budou prodánat za 5$
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: Mikro kontroler

Post by OK1MHK »

Dneska to dorazilo, je co celé SMD - roger to neumí a myslel jsem, že to pořeším motorolou - nastavit tam nějaký 5 ton na konec relace.
Ale celé to pěkně hučí, nevím proč, nejspíš nějaká zemní smyčka. Identifikaci jsem chtěl pořešit tak, že nějak přilepím hlasový modul, mám tu štangli asi 50ks APR-9301v2, v podstatě tomu stačí napájení , hodiny a spouštění. Ale to už asi rovnou postavím ten microcontroler, vypadá to dobře..... jenomže teď zjišťuju, že ty Atmegy mají všade jen v DILku :-(
Škoda , že jsem to nevěděl dřív, pošetřil bych 16 doláčů za ten hučící čínskej bazmek.
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: Mikro kontroler

Post by ok1ift »

Já jsem měl spíš problém sehnat DIL, než SMD, těch je všude plno. DIL jsem musel objednat v GME, nikde ho prostě neměli skladem. Dělal jsem ještě tu další verzi s DTMF a rozšiřitelným option.
Nechci si to nějak chválit, je spousty jiných kontrolerů na světě, ale oproti číně s 555kou, to má fakt na víc. pořešíš tam všechny časy okolo klíčování, aktivity či neaktivity vstupů atd..
Můžeš to klidně zbastlit s DILkem, na kousku DPS, ikdyž to už nebude tak user-friendly
ok4ps
Posts: 71
Joined: Thu 13. Aug 2009 10:04:33
Contact:

Re: Mikro kontroler

Post by ok4ps »

Teda Martine, prosel jsem linky, kde popisujes svoje kontrolery a musim rict ze parada. Co ja jsem se natrapil, najezdil, napsal mailu ohledne ziskani Zetronu... a ono je skvele reseni primo ve vlastnich radach. Rozhodne vyuziji i v dobe aktualniho digitalniho boomu, protoze konvencnich prevadecu nekolik provozuji.

Odesláno z mého ThinkPad Tablet pomocí Tapatalk 2
ok1ift
Posts: 31
Joined: Wed 21. Oct 2009 20:13:48
Jméno: Martin
Contact:

Re: Mikro kontroler

Post by ok1ift »

Ahoj Pavle, kdyby bylo potřeba, tak se klidně ozvi. Verze http://ok1ift.wz.cz/RPT_v2/rpt_v2.htm má vyvedené nějaké GPIO, které lze pomocí přídavného modulu využít na cokoli, třeba ovládání, měření, reset, voice modul WTV020-SD-16P, atd.. prostě trochu telemetrie. V procíku je ještě nějaké místo na vylomeniny :D
ok4ps
Posts: 71
Joined: Thu 13. Aug 2009 10:04:33
Contact:

Re: Mikro kontroler

Post by ok4ps »

Určitě se ti ozvu a jeden kontrolér bych určitě vyzkoušel a nasadil. Pořešíme mailem, po telefonu. Díky.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests