Závody & APRS

ok2af
Posts: 25
Joined: Sat 07. Mar 2009 12:06:31
Contact:

Re: Závody & APRS

Post by ok2af »

...asi neukamenovali no HI , ale ono toho QRM je v contestech na 2m až až, tak proč si dobrovolně přidávat další, když bych u toho seděl já tak by mně to taky vadilo.
ok1nmj
Posts: 60
Joined: Wed 25. Nov 2009 1:20:05
Jméno: Jirka
Contact:

Re: Závody & APRS

Post by ok1nmj »

Ono je to celé nějaké divné. Kde se to QRM vzalo?

A já princip závodů stejně nechápu. Stanice si dávají značku a číslo spojení několikrát než to správně poberou a pak si dají report 5/9, když jsem si při "rozdávání bodů" dovolil dát report 3/3, byl jsem označen za provokatéra...
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Závody & APRS

Post by ok2slc »

Já bych doporučoval všem, kteří nerozumí proč se dávají závodní reporty na VHF tak jak se dávají a proč bych za zaplý APRS digi (packet node) na kótě v průběhu contestu na VHF pásmu v určitých chvílích i vraždil, tak ať si odjedou alespoň část závodu u nějaké "standardní" závodní stanice a věřím, že jistě rychle pochopí proč tomu tak je :).
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Závody & APRS

Post by OK2ZO »

Hlavne je sqjele, kdyz takovy expert dava reporty dle S-metru, ale do "Lokatoru" jen odklepava defaultni 59 a s klidnym srdcem pak LOG posle vyhodnocovateli.. :( V tom pripade pak samozrejme odectou body ne tomu, kdo chybu zpusobil, ale tomu, kdo poctive prijal mnohdy sotva citelnou stanici s vypetim usnich bubinku.. Dle meho report je prezitek.. bud slysim nebo ne..
OK2ZO Libor/Adamov
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests