Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

krtek
Posts: 11
Joined: Mon 27. Sep 2010 18:38:13
Jméno: krtek
Location: JO60GC
Contact:

Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by krtek »

Kamarádi mně po nějaké době na CB vyhecovali na operátorské zkoušky a teď řeším i nějaký vhodný transceiver do začátku. Výběr se mi po delší době smrsknul na dva typy: Kenwood TS 2000 nebo Icom IC7400. Mám nabídku každý z nich. Oba jsou dva roky staré, oba ve stejně dobrém stavu a za stejnou cenu, tj. každý za 25 tis. Ke kterému z nich a případně proč byste se přiklonili vy?
OK7KRT qth Kynšperk nad Ohří
OK1LOL
Administrátor

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by OK1LOL »

Ja mam 7400 a jsem naprosto spokojeny. Intuitivni ovladani a dobre chovani v zavodech s velkyma antenama (7MHz 3el fulsize yagi, 14MHz 5el fulsize yagi). Ani pri vysilani vyzvy v 48hod zavode RTTY jsem nepozoroval zadne problemy. Na VKV pouzivame tyto icomy na PD z Klinovce a take spokojenost.
Jedinou chybku kterou jsem objevil na mem TRCV, ze kdyz ho zapnu po dlouhe dobe tak mi chvili trva nez zapne podsviceni displeje.
Kenwooda jsem nikdy v ruce nemel, takze nemuzu posoudit ktera stanice je lepsi.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by ok1mx »

Já mám zase zkušenosti s TS2000. Mám jeden z prvních kusů v OK, tehdy ještě stál 108 000Kč :evil: Za ty roky, co ho používám jsem s ním neměl žádný problém. Icoma neznám, nemůžu moc porovnávat, jen zkusím uvést několik kladů a záporů TS2000.

+ má na sobě RS232 a lze ho přímo připojit k PC bez jakéhokoli interface, lze ho z PC vypnout i zapnout a ovládat všechny funkce (to je dobré pro remote použití)
+ má integrované TNC t.j. bez problémů použitelné na APRS, PR, či DX-cluster, případně lze použít jako dálkový mikrofon s možností ladění ručku D7, nebo TM-D710 či TM-D700
+ leze z něj celkem kultivovaný signál, mám za ním 1,2kW PA a nikdo si nikdy nestěžoval
+ Na KV se chová velmi mravně, netrpí ani na 7 MHz moc na křížovky (samozřejmě s IC-775 či jinými HIGH END se to srovnat nedá)
+ je možné doinstalovat díl na 23cm
- moc se nepovedl předzesilovač na 2m, mizerný bod zahrazení, v závodech, jsou li poblíž silné stanice je náchylný na vznik IM3. Vlastní RX je na tom dobře, dá se to řešit externím odolným preampem přímo u antény a vnitřní nepoužívat.

shrnuto a podtrženo, mám na něj (+PA) uděláno skoro 200 zemí, na takové to "turistické DXování i závodění" můžu doporučit. Pakliže se chceš seriózně věnovat zejména VKV závodům, byl bych opatrnější (netuším jestli je na tom 7400 lépe nebo hůře) ale existují lepší rádia.
om3wxo
Posts: 3
Joined: Fri 15. Jan 2010 3:51:44
Jméno: Ludo
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by om3wxo »

Momentálne mám IC 746, čo je takmer totožné s IC7400 a som s ním maximálne spokojný. V minulosti som tiež zvažoval TS2000, ale po prečítani recenzií na viacerých fórach som to zavrhol, doporučujem to isté - prečítaj a zváž pre a proti, ak teda netrváš na 70cm a rs232, skús veriť ICOM-u, ak uznávaš tucty multifunkčných tlačitok, zložitejší komfort obsluhy kúp KENWOOD, ja viem, že všetko sa dá naučiť, ale intuitívna obsluha má svoje čaro. Nech už sa rozhodneš pre hociktorý z týchto RIG-ov, želám veľa pekných spojení a hlavne bezproblémový kus. 73de Ludo, OM3WXO
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by OK2ZO »

Co jsem mel moznost pracovat s TS-2000 a IC-746, jsem spise pro IC (i kdyz nejsem jejich priznivcem). Konkretne tento KWD ma nejak divny zvuk na me ucho.. Ovladani taky podivne.. Nicmene kdybys za ty penize sehnal FT-1000MP, asi bys byl taky dost spokojeny.. ;) Ale do zacatku bych ti doporucil i neco levnejsiho nez vyse uvedene.. Neco ze stredni rady (ne mobilky typu IC-706, FT857, atp..). Spis neco jako FT-847, nebo jiz zminenou IC-746, nejlepe s RS-232. Pokud totiz propojis radio s denikem a dxclusterem, tak ziskas uplne jinou dimenzi v praci na KV..
Za zminku by stalo take nejake SDR radio.. Tam je za malo penez opravdu hodne muziky..

V kazdem pripade vic poslouchej, nez vysilej, at si nenadelas z ostudy kabat hned na zacatku. Hlavne nepodcenuj antenu. Ta je mozna mnohem dulezitejsi, nez vsechna radia..
OK2ZO Libor/Adamov
krtek
Posts: 11
Joined: Mon 27. Sep 2010 18:38:13
Jméno: krtek
Location: JO60GC
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by krtek »

OK2ZO wrote:Co jsem mel moznost pracovat s TS-2000 a IC-746, jsem spise pro IC (i kdyz nejsem jejich priznivcem). Konkretne tento KWD ma nejak divny zvuk na me ucho.. Ovladani taky podivne.. Nicmene kdybys za ty penize sehnal FT-1000MP, asi bys byl taky dost spokojeny.. ;) Ale do zacatku bych ti doporucil i neco levnejsiho nez vyse uvedene.. Neco ze stredni rady (ne mobilky typu IC-706, FT857, atp..). Spis neco jako FT-847, nebo jiz zminenou IC-746, nejlepe s RS-232. Pokud totiz propojis radio s denikem a dxclusterem, tak ziskas uplne jinou dimenzi v praci na KV..
Za zminku by stalo take nejake SDR radio.. Tam je za malo penez opravdu hodne muziky..

V kazdem pripade vic poslouchej, nez vysilej, at si nenadelas z ostudy kabat hned na zacatku. Hlavne nepodcenuj antenu. Ta je mozna mnohem dulezitejsi, nez vsechna radia..

Anténu řeším také. O FT-847 jsem skutečně uvažoval jako o první možnosti, ale nemá vestavěný tuner a volím, aspoň pro zatím, raději verzi all in one. Vědom si samozřejmě z toho vyplývajících nedostatků. A pro TS-2000 u mně mluví plná ovladatelnost na počítači, což dost preferuji. Zase IC-746 resp. 7400 je prý poněkud odolnější... S výběrem je to obecně dost těžké, co člověk to názor.... prostě sbírám názory, třídím, a jsem rád za každý který přijde. Díky moc.
OK7KRT qth Kynšperk nad Ohří
OK1LOL
Administrátor

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by OK1LOL »

krtek wrote: A pro TS-2000 u mně mluví plná ovladatelnost na počítači, což dost preferuji. Zase IC-746 resp. 7400 je prý poněkud odolnější...
Jen jestli si nepletes ovladani TRCV z PC s remote ovladanim. Propojit radio s PC a ovladat jeho funkce muzes na IC i KNW. Jina kapitola je remote ovladani, coz muze byt ovladani pres jinou vysilacku (napriklad TH-D7) nebo pres internet. Tam to ma kenwood pekne vychytane.
Jeste trochu info ohledne verzi icomu.
IC746pro=IC7400. Jedna se o stejne DSP radio do ktereho nejdou dat filtry jelikoz je tam misto toho DSP. Prijemna funkce je dekodovani RTTY primo na displeji.
IC746- je starsi verze IC746PRO(IC7400) ktera je skutecne odolnejsi, ale musis tam dokoupit filtry coz neni mala investice.
IC7400 trpi diky nedostatecnemu chlazeni na poruchy budice koncovych tranzistoru v PA (to jsem minule zapomel napsat, protoze ja jsem s tim zatim problem nemel)
krtek
Posts: 11
Joined: Mon 27. Sep 2010 18:38:13
Jméno: krtek
Location: JO60GC
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by krtek »

OK1LOL wrote:
krtek wrote: Jen jestli si nepletes ovladani TRCV z PC s remote ovladanim.
Nepletu, jen jsem se blbě vyjádřil. Myslel jsem že mi na něm vyhovuje PC i remote. Ale už jsem nějakej přetaženej...
OK7KRT qth Kynšperk nad Ohří
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by ok1mx »

OK1LOL wrote:
krtek wrote: A pro TS-2000 u mně mluví plná ovladatelnost na počítači, což dost preferuji. Zase IC-746 resp. 7400 je prý poněkud odolnější...
Jen jestli si nepletes ovladani TRCV z PC s remote ovladanim. Propojit radio s PC a ovladat jeho funkce muzes na IC i KNW. Jina kapitola je remote ovladani, coz muze byt ovladani pres jinou vysilacku (napriklad TH-D7) nebo pres internet. Tam to ma kenwood pekne vychytane.
Jeste trochu info ohledne verzi icomu.
IC746pro=IC7400. Jedna se o stejne DSP radio do ktereho nejdou dat filtry jelikoz je tam misto toho DSP. Prijemna funkce je dekodovani RTTY primo na displeji.
IC746- je starsi verze IC746PRO(IC7400) ktera je skutecne odolnejsi, ale musis tam dokoupit filtry coz neni mala investice.
IC7400 trpi diky nedostatecnemu chlazeni na poruchy budice koncovych tranzistoru v PA (to jsem minule zapomel napsat, protoze ja jsem s tim zatim problem nemel)
Někomu jsem kdysi pomáhal rozcházet remote pracoviště s ICOMem (už přesně nevím co to bylo jestli 746, 756, nebo 7000) a narazili jsme na to, že pomocí remote (myslím teď ovládání z PC) nejsou dostupné všechny volby a čtení online dat (S-METR, ALC, PWR) bylo dost pomalé. Jako zásadní třeba to, že rádio nejde z PC vypnout ani zapnout. Druhá věc je, že ICOM pořád prosazuje ten svůj C-IV interface... nebo že by už přešli na RS232?
krtek
Posts: 11
Joined: Mon 27. Sep 2010 18:38:13
Jméno: krtek
Location: JO60GC
Contact:

Re: Icom IC-7400 nebo Kenwood TS 2000?

Post by krtek »

OK1MX wrote:
OK1LOL wrote:
krtek wrote: Druhá věc je, že ICOM pořád prosazuje ten svůj C-IV interface... nebo že by už přešli na RS232?
Nepřešli. Kenwood má RS232, Icom to jejich rozhraní.
OK7KRT qth Kynšperk nad Ohří
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests