DIGI_NED

Vše co má něco společného s APRS infrastrukturou a LINUXem
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: DIGI_NED

Post by ok2xdu »

Ja, blik ! Ja sem nejak nepochopil to "gate2rf" :roll: K tomu filtru : na vypisech servru aprs.net maji nektere stanice s aprsd filtry nastaveny, takze by to melo jit. Treba tady : http://poland.aprs2.net:14501/ takovej SR6NDZ, SQ9CIE-3 nebo SP4PSU-1.
Jinak se tady s te diskuze stal nas soukromej pokec :mrgreen:
Diky moc za ty rady !
Jirka

P.S. odjizdim do OM. Navrat mozna zitra.
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: DIGI_NED

Post by OK1TEB »

ok2xdu wrote:Ja, blik ! Ja sem nejak nepochopil to "gate2rf" :roll: K tomu filtru : na vypisech servru aprs.net maji nektere stanice s aprsd filtry nastaveny, takze by to melo jit. Treba tady : http://poland.aprs2.net:14501/ takovej SR6NDZ, SQ9CIE-3 nebo SP4PSU-1.
Jinak se tady s te diskuze stal nas soukromej pokec :mrgreen:
Diky moc za ty rady !
Jirka

P.S. odjizdim do OM. Navrat mozna zitra.
:D Není vůbec zač, však se to bude hodit i jiným. No, ten gate2rf funguje online, pak je tam posit2rf, ten funguje tak, že odesílá rámce s pozicema definovaných značek a to jen každých 15 minut. Ten filtr opravdu nejde, tenkrát jsem se s tím trápil a nakonec jsem v nějakém fóru se dočetl, že to nejde. Na tom poland aprs serveru, tak to, co je tam vydefinovaný, je definovaný číslem portu. Tedy, když se připojíš na adresa:14579 s aprsd, tak pak se tam objeví ta definice filtru. To filtrování je spíše určeno klientským stanicím. Mají tam ještě 14578, 1314 a 14580. Nicméně je to v podstatě jedno, jde o to, aby se vše potřebné dostalo z rf na aprs server. Obráceně si to můžeš vyfiltrovat přes gate2rf a posit2 rf.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests