saxIgate

Vše co má něco společného s APRS infrastrukturou a LINUXem
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2xdu »

Kuci diky ! Jo pouzivam Ubuntu. Akorat se kopou mezi sebou libax25 (kterej se prida zaroven s ax25-apps a ax25-tools, ktery potrebuju pro Baycom modem) a libax25_0-devel.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2jkd »

ok2xdu wrote:Kuci diky ! Jo pouzivam Ubuntu. Akorat se kopou mezi sebou libax25 (kterej se prida zaroven s ax25-apps a ax25-tools, ktery potrebuju pro Baycom modem) a libax25_0-devel.
Jak se muzou kopat? To sou uplne jine baliky. Vse co ma *-devel jedna se o tzv. vyvojové hlavickove soubory nebo taky zdrojovy kod knihoven, ktere sou vyzadovany pouze tehdy, pokud prekladas ze zdrojovych kodu. Tak, jako kdyz jsou zavislosti binarek na binarni knihovny, tak i zdrojove kody vyzaduji knihovny ve zdrojove podobe. Takhle by se to dalo zhruba rict.
Po prelozeni zdrojoveho kodu, muzes zavisly devel balik odstranit.
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2xdu »

E: /var/cache/apt/archives/libax25_0.0.11-6_i386.deb: zkouším přepsat soubor `/usr/lib/libax25.la', který je také v balíku libax25_0-devel
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2jkd »

ok2xdu wrote:E: /var/cache/apt/archives/libax25_0.0.11-6_i386.deb: zkouším přepsat soubor `/usr/lib/libax25.la', který je také v balíku libax25_0-devel
Tak to je divne. Zkus mi tu pastnout cely vypis toho apt-get. Pokud tam nebylo neco "nasilne" nainstalovano, tak by nic takoveho nemelo objevovat.
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2xdu »

peru to tam pres Synaptic a todle mi vyplivne.
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2xdu »

Changelog posledni revize :
v0.1.7 BETA: - Fixed a bug that would crash the app when a port was specified. Thx to OK1TEB for notifying me.
- Cleaned up code in main.c and distributed it over igate.c and msggate.c, for a cleaner approach.
- Added -m flag to enable MessageGate; Warning! Still in beta.
CURRENTLY SENDS _ALL_ MESSAGES FROM APRSIS ON PORT 1. THIS IS A LOT
OF RF SPAM !!! DO NOT USE IN PRODUCTION !!!
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: saxIgate

Post by OK1TEB »

ok2xdu wrote:Changelog posledni revize :
v0.1.7 BETA: - Fixed a bug that would crash the app when a port was specified. Thx to OK1TEB for notifying me.
- Cleaned up code in main.c and distributed it over igate.c and msggate.c, for a cleaner approach.
- Added -m flag to enable MessageGate; Warning! Still in beta.
CURRENTLY SENDS _ALL_ MESSAGES FROM APRSIS ON PORT 1. THIS IS A LOT
OF RF SPAM !!! DO NOT USE IN PRODUCTION !!!
:) Páááánííí! Tak jsem se konečně proslavil na linuxovém poli :) . No, jak je vidět, program se bude vyvíjet, už by měli jít msg z inetu do RF, to je velmi dobře.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: saxIgate

Post by OK1TEB »

ok2xdu wrote:E: /var/cache/apt/archives/libax25_0.0.11-6_i386.deb: zkouším přepsat soubor `/usr/lib/libax25.la', který je také v balíku libax25_0-devel
To je divné, nicméně jsem se konkrétně u Ubuntu s tímto také setkal při instalaci jiných programů. Pravdou však je, že libax25.la v devel balíku obsažen není, takže nechápu, co Synaptiku vadí. Zkusil bych odinstalovat binárku libax25 a nainstalovat devel balík. Po kompilaci saxigate libax25-devel smazat a zpátky nainstalovat binárku libax25.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2xdu »

Bre rano,
Pavle jak vis, co sem s tim proved ? :D Presne jak sto popsal. Napred libax25 pryc, pak libax25_devel dovnitr, zkompilovat saxigate, devel pryc a zpatky libax25. :D Tvari se to, ze to funguje, zatim. Dneska vecer se chystam na Digi_ned.
Hezkej den, Jirka.
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: saxIgate

Post by OK1TEB »

ok2xdu wrote:Bre rano,
Pavle jak vis, co sem s tim proved ? :D Presne jak sto popsal. Napred libax25 pryc, pak libax25_devel dovnitr, zkompilovat saxigate, devel pryc a zpatky libax25. :D Tvari se to, ze to funguje, zatim. Dneska vecer se chystam na Digi_ned.
Hezkej den, Jirka.
:D Tak hlavně, že se to podařilo zkompilovat. Ubuntu mám takový pocit, digi_ned v repozitářích nemá, ale dá se zagooglovat a stáhnout deb balíček, který jde bez problémů nainstalovat. Tak paráda.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests