problem s aprsd a filtry tier2 serveru

Vše co má něco společného s APRS infrastrukturou a LINUXem
Post Reply
User avatar
ok1mgj
Posts: 98
Joined: Wed 09. Sep 2009 19:31:21
Location: Jirkov, CZ, JO60RM
Contact:

problem s aprsd a filtry tier2 serveru

Post by ok1mgj »

Zdravim ve spolek.
resim tu problem, se ketrym zatim nejak nevim, jak dal.
Pripojit aprsd na tier2 server neni problem, ale nejak jsem nikde nenarazil na informaci, JAK zaslat (co kam napsat, co kde spustit) nastaveni filtru T2 serveru, aby mi neposilal celou evropu.
Samotny string s nastavenim filtru si snadno slozim, ale nezjistil jsem, JAK ho dopravit na server.
Neresil jste nekdo tento problem?

A jeste drobnost - filtry se scitaji (cim vic filtru, tim vic informaci) nebo se dela jejich prunik (napr jenom OK stanice ze vzdalenosti 50km od digi)?
Petr OK1MGJ, Jirkov, JO60RM

Linux is like a wigwam. No windows, no gates, Apache inside.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: problem s aprsd a filtry tier2 serveru

Post by ok1mx »

ok1mgj wrote:Zdravim ve spolek.
resim tu problem, se ketrym zatim nejak nevim, jak dal.
Pripojit aprsd na tier2 server neni problem, ale nejak jsem nikde nenarazil na informaci, JAK zaslat (co kam napsat, co kde spustit) nastaveni filtru T2 serveru, aby mi neposilal celou evropu.
Samotny string s nastavenim filtru si snadno slozim, ale nezjistil jsem, JAK ho dopravit na server.
Neresil jste nekdo tento problem?

A jeste drobnost - filtry se scitaji (cim vic filtru, tim vic informaci) nebo se dela jejich prunik (napr jenom OK stanice ze vzdalenosti 50km od digi)?
Pokud je mi známo, filtry se nečítají, naopak jdou za sebou. Je-li tam 300 a OK, půjde do vzduchu JEN OK stanice do vzdálenosti 300km.
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: problem s aprsd a filtry tier2 serveru

Post by OK1TEB »

ok1mgj wrote:Zdravim ve spolek.
resim tu problem, se ketrym zatim nejak nevim, jak dal.
Pripojit aprsd na tier2 server neni problem, ale nejak jsem nikde nenarazil na informaci, JAK zaslat (co kam napsat, co kde spustit) nastaveni filtru T2 serveru, aby mi neposilal celou evropu.
Samotny string s nastavenim filtru si snadno slozim, ale nezjistil jsem, JAK ho dopravit na server.
Neresil jste nekdo tento problem?

A jeste drobnost - filtry se scitaji (cim vic filtru, tim vic informaci) nebo se dela jejich prunik (napr jenom OK stanice ze vzdalenosti 50km od digi)?
Řešil, taky jsem se s tím babral a nefungovalo to. Pak jsem se na nějakém diskuzním fóru dočetl, že to aprsd neumí. Zdali to bude někdy umět, nevím.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests