atrack

Vše ohledně APRS a linuxových uživatelských aplikací
OK2NID
Posts: 19
Joined: Thu 19. Mar 2009 19:27:54
Contact:

Re: atrack

Post by OK2NID »

Primárně to běhá na Linuxu, co do telefonu pak na Freerunneru od Openmoka, ale jak bylo zmíněno, např. i na linuxovém desktopu. Klienti pro Android jsou zmíněni zde: viewtopic.php?f=32&t=274
vanous22
Posts: 44
Joined: Tue 04. Aug 2009 16:51:48
Contact:

Re: atrack

Post by vanous22 »

ok2bkr wrote:Sorry za offtopic dotaz (jsem v tomto ohledu bfu :)
zajímá mě, na čem to běží ?
Hledám nějakého aprs "klienta" pro WM6 případně pro Android 2.1
Mimo to, co psal OK2NID, Android nebo iphone klient by šel udělat asi poměrně rychle v http://www.sencha.com/ .

Jinak včera jsem se díval co by obnášelo portovat aTrack na S60, možné by to bylo. A kdyby se při tom kód postupně upravoval, tak portace na cokoliv, kde běží python by byla jednodušší. Ale zatím není důvod...

Ideální by bylo portovat perlovský aprs parser (FAP) do pythonu...
P.
ok2bkr
Posts: 53
Joined: Fri 03. Apr 2009 10:01:00
Location: Brno
Contact:

Re: atrack

Post by ok2bkr »

Já myslel, že Android je taky Linux, a tak by to na něm mohlo běhat taky.
Freerunner mi nic moc neříká, vlastně "čistě linuxový" telefon jsem ještě neviděl a asi to nebudou moc rozšířené věci, na rozdíl od Androidů, WM, S60 a iPhone.
Jirka / Brno
vanous22
Posts: 44
Joined: Tue 04. Aug 2009 16:51:48
Contact:

Re: atrack

Post by vanous22 »

ok2bkr wrote:Já myslel, že Android je taky Linux, a tak by to na něm mohlo běhat taky.
Freerunner mi nic moc neříká, vlastně "čistě linuxový" telefon jsem ještě neviděl a asi to nebudou moc rozšířené věci, na rozdíl od Androidů, WM, S60 a iPhone.
Snad nikoho nezahltím vysvětlením:

Android používá linuxový kernel, stejně tak jako třeba BADA (Samsung), nebo iPhone (oBSD kernel). Co je důležité je co běhá nad tím, v případě Androidu je to (bohužel) systém jiný nežli POSIX (což je de-facto standartizované prostředí API a programů) a také nepoužívá k vykreslení Xserver ale framebuffer. U Iphone (OSX) je nad tím postaven iOS. BADA je totéž, a navíc je schopna používat buďto linuxový kernel, nebo u levných telefonů nějaký lehčí microkernel.

Iphone a opensource se v proncipu neslučují, čtěte např. zde http://www.fsf.org/blogs/community/why- ... e-dont-mix , v případě jiných platforem (S60, Android) je podpora scriptovacích jazyků dost dobrá, takový python běhá téměř všude (Android, S60). Co je rozdílné je grafické rozhraní, na které je potřeba mapovat uživatelské dialogy.

Mimo to tady máme Maemo (MeeGo) a Palm Pré, což JE standardní POSIX systém a dá se to již nějak jednodušeji řešit, je-li grafický toolik podporován.

Co tady ještě nepadlo je to, že SHR -- což je distribuce pro mobilní zařízení postavená ne na (překvapivě) Debianu (ale i tato varianta existuje), ale na Openembedded - specializované kompilované distribuci (podobně jako Gentoo) pro mobilní zařízení (např. Palm Pré vychází z Openembedded) -- je k dnes k dispozici jak pro Freerunner, tak pro G1 (HTC Dream), n900 (Nokia) a běhá i na Palm Pré. Tím se rozsah značně rozšiřuje, nicméně člověk pro to musí být malinko dobrodruh, asi jako jsme byli před deseti lety s linuxovým desktopem.

Čistě linuxové věci jsou velmi zajímavé svými možnostmi a to hlavně z hlediska programové nabídky. Nemusí jít ani tak o Xastir, (viz screenshot Xastiru na Freerunneru tady na fóru), ale např. možnost provozovat mobilní kapesní igate či aprs server. A mít dnes plnohodnotný APRS program, který pak stačí portovat na jiné grafické prostředí není v budoucnu na škodu :) . Samozřejmě se předpokládá, že pakety nemusí jít pouze po GPRS, ale to je snad jasné :)
vanous22
Posts: 44
Joined: Tue 04. Aug 2009 16:51:48
Contact:

Re: atrack - bulletiny

Post by vanous22 »

Chápu to tak, že bulettiny jsou broadcastem na všechno co je okolo? Takže zatímco zprávy jsou cílené na stanici, objekty/itemy mají souřadnice, tak bulletin musím ve své aplikaci povolit pouze pokud je provoz veden přes sériovou linku ven? Jak to řeší PC software? UIview, Xastir...? Anebo se aplikuje filter podle poslední známé lokace?

Děkuji
P.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests