BRNO a APRS

Fórum sysopů, výstavba, konfigurace a nastavení DIGI
ok2ga
Posts: 17
Joined: Fri 19. Jun 2009 22:36:23
Jméno: Stepan
Location: Brno
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2ga »

Ahoj vespolek
Nekde mam asi dve TNC2, mohu nabidnout lokalitu Reckovice, Bystrc a par dalsich na umisteni zarizeni, internet samozrejmosti.
Na samostatnou instalaci si netroufam. Souhlasim s osobnim setkanim.
73 Stepan
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK2ZO »

ok2ga wrote:Ahoj vespolek
Nekde mam asi dve TNC2, mohu nabidnout lokalitu Reckovice, Bystrc a par dalsich na umisteni zarizeni, internet samozrejmosti.
Na samostatnou instalaci si netroufam. Souhlasim s osobnim setkanim.
73 Stepan
Ahoj Stepane, diky za nabidku.. Sice momentalne nebudu mit moc casu na realizaci nejakeho projektu, budu rad, kdyz dame dohromady tu Palavu, na niz cekam kazdym dnem Tracker2 z USA. Nicmene z Reckovic, hlavne smerem na sever by bylo neco takoveho potreba.
S TNC2 se nabizi zhruba 3 moznosti. Bud sehnat router a postavit to na APRS4R, tj. vcetne igate nebo UI-DIGI - vypalit do EPROM a dat do TNC misto TF27b, bez igate. To pro pripad bezobsluzneho provozu. Pokud by bylo k dispozici PC s Windows, docela slusne mi bezi AGWPE s AGWUIDIGI. v mem pripade pres SB, ale TNC v KISSmodu je take velmi elegantni reseni. UIView uz bych do toho netahal, pouzivam jej jen jako graficky monitor provozu v RX modu..
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

Ahoj Stepane,

co se tyce technickeho reseni, necham to tak trochu na Liborovi 2ZO, ale co se tyce planovani, zkusim do toho trochu mluvit. Hodilo by se nam v Reckovicich reseni, ktere by pokryvalo osu vypadovky na Svitavy, cili napr. smerovku OK1KRC namirenou na Lipuvku... na zadek by to pak dokryvalo ten smer, se kterym mame problem, to je Kralovo pole od Semilassa na sever a pak by to posilovalo centrum mesta. Jake jsou tve moznosti stran umisteni ANT, kde by mohla byt a zda by tam vubec mohla byt a zda neco takoveho treba nekde mas lezet...?

Bystrc pro nas neni neni krizovy, pokryvame ho z OK2RKB v Kohoutovicich, spise by se hodila Slatina-sidliste, uplne nahore, ul. Rousinovska apod. (mam tam sice prislib od OK2IGG, ale hodla se opet venovat DX provozu a boji se, ze mu bude klicovani APRS vadit pri RX...)

Igate neni bezpodminecne nutny, samozrejme by to bylo plus
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by OK2ZO »

Peto, uz na tom pracujeme.. Jinak prave jsem se vratil z Palavy, coz nas uz zase posouva o kus dal.. viz OK2ZO-9 a OK2GPS-9 z dnesniho vecera na aprs.fi..
OK2ZO Libor/Adamov
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2xdu »

Libore velka gratulace ! Palava jede jak z praku. Perfektni prace. Diky !
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

Ano, GRATULACE !!!

Videl jsem te tam jet, ale nenapadlo me, ze jedes na Palavu, pac sem te videl tusim v Mikulove...

Kazdopadne je plne pokryta D2 a cely ten placaty kus JM, mozna az ke Znojmu (to jeste nemame odzkousene), dale je dublovany usek D1 kolem Brna a mozna i dale...

to je opravdu velka plocha...
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
ok2mo
Posts: 33
Joined: Sun 19. Apr 2009 22:31:06
Jméno: Marcel
Location: JN88TW
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2mo »

ok2vop wrote:Ano, GRATULACE !!!

Videl jsem te tam jet, ale nenapadlo me, ze jedes na Palavu, pac sem te videl tusim v Mikulove...

Kazdopadne je plne pokryta D2 a cely ten placaty kus JM, mozna az ke Znojmu (to jeste nemame odzkousene), dale je dublovany usek D1 kolem Brna a mozna i dale...

to je opravdu velka plocha...
Tak jsem to dnes odzkoušel směrem na Znojmo,teda přímo do Znojma...Cesta super,ale ve Znojmě jsem prošel jen parkrát ( a to jsem měl stále zaplé na 50W)....Přitom jsem tam slyšel data i na ručce,ale nevím,jestli to bylo BH...
http://aprs.fi/?call=OK2MO-9&dt=1248307 ... ange=43200
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2slc »

Ahojte,
mám obecný dotaz zda bude za současného pokrytí Jižní Moravy pomocí ok2rkb-2 a ok0bh-2 ještě přínosné spuštění dalšího digi ve čtverci JN89ED 430asl. Trošku víc nestíhám (v lednu se nám narodila dcera) a Libor OK2ZO mě bezpečně s digi předběhl. Na rozdíl od ostatních nemám na tom qth problém s umístěním, napájením (možno i zálohované 12V) a dokonce je tam i možnost libovolně konfigurovatelného internetu (zdarma). Akorát teď zvažuji zda to má ještě cenu a pokud ano, jaký typ zvolit, zda wide nebo fill-in. Myslím si, že wide digi je v mém okolí dostatek, ale zase na takto poměrně dobré místo dávat jen fill-in je škoda. Fakt nevím.

Slávek
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2xdu »

Ahoj Slavku,
cenu to urcite ma. I vzhledem k blizkosti dalnice. A nebal bych se tam nasadit wide digi s igate. Aprs je neco jineho nez paket nebo fone prevadece, cim vice digi, tim vetsi je kapacita systemu a mensi ztratovost. Samozrejme je potreba spravne nastavit vse potrebne.
Jdi do toho.
Hodne zdaru.
Jirka
User avatar
ok2vop
Posts: 85
Joined: Fri 03. Apr 2009 21:53:44
Contact:

Re: BRNO a APRS

Post by ok2vop »

ok2slc wrote:Ahojte,
mám obecný dotaz zda bude za současného pokrytí Jižní Moravy pomocí ok2rkb-2 a ok0bh-2 ještě přínosné spuštění dalšího digi...
Ahoj,
a co tak v praci? Tam by to neslo? Neni potreba zadny brutalni vykon, staci vykryt plochu o polomeru 1-2 km...
OK2VOP Petr / Brno - Kohoutovice, cosysop APRS digi OK2VOP-1
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 8 guests