bílá místa na mapě

Fórum sysopů, výstavba, konfigurace a nastavení DIGI
OK5TVR
Posts: 40
Joined: Sat 03. Oct 2009 7:06:18
Contact:

Re: bílá místa na mapě

Post by OK5TVR »

Ahoj,
původně bylo zařízení v konfiguraci digi igate, poté co byla provedena instalace digi OK1JRA-1, jsem odpojil výstup a vše přepnul do modu igate, protože asi nemá smysl sypat do éteru data ze dvou bodů vzdálených 3 km. Bohužel jsem nezměnil popis igate. Pokud je s něčím problém igate vypnu.

Konfigurace je takováto:
Antena: kolinear
Tx: intek 5W
Modem: Zvuková karta Sound blaster
Program: UI-View32
Pc: asus eee PC

v tokovéto konfiguraci jsem APRS provozuji 3 rokem.

tomáš OK5TVR
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: bílá místa na mapě

Post by OK2ZO »

V kazdem pripade nemusis nutne vypinat ani TX - v pripade vypadku jedne digi by byla v provozu zalozni. Staci to UI-View nakonfigurovat jako fill-in digi s igate. Jak znamo, vic hlav vic vi a plati to i o diginach, byt jsou relativne blizko sebe. Co jedna preslechne, uslysi druha.. Jen zmen overlay na ikone..
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: bílá místa na mapě

Post by OK1ALX »

tak tak, zmen nastaveni na fillin (http://www.nwaprs.info/uiviewdigi.htm), uprav overlay symbolu z S na 1, RX igate nech jak je a TX na igate asi vypni a domluv se s klukama (OK1JRA,OK1LOL,OK1COM) kdo a jak bude posilat mistni objekty prevadecu a je to :)
Je to jak pise Libor, kazda digi se hodi a pokud to bude fungovat jen jako fillin (coz zrovna UI-View neumi prilis precizne bohuzel), bude to opakovat jen WIDE1-1 zacinajici majaky a ramce a bude tak doplnovat jiz dobre fungujici JRA-1.
Libor, OK1ALX
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: bílá místa na mapě

Post by OK1COM »

Zase jsem si hral. Tentokrat je zdrojem mapa "slysenych stanic primo" z aprs.fi.
APRS201307.JPG
pro porovnani prikladam jeste vypocet z roku 2009
aprs091123-2px-final.png
Na prvni pohled je nezrejmejsi asi velky pokrok v Plzni. Stale se nezmenilo nic na jihu Cech, na Vysocine a pomerne znacna dira je i okolo Ceske lipy. Morava je na tom celkem slusne.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests