MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

http://www.prevadece.smoce.net/
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok2uec »

Na adrese www.maps.smoce.net lze najít mapu převaděčů pro ČR a SR.

Momentálně 5 mapových podkladů + chystá se 6stý, kde bude teoretický rozsah převaděčů.

Lze export Google Earth(KML) a GPX ...

Různé filtrování + pomalý vývoj.

kontakt sem nebo prevadece@smoce.net
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by OK1MJO »

73! Martin OK1MJO
Last edited by OK1MJO on Sun 13. Nov 2011 23:28:26, edited 1 time in total.
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by OK1MHK »

Tyjo Martine proč takový slohový cvičení?
Už jsem ti o tom jednou psal, nešlo by to než něco vyprodukuješ nějak "zkomprimovat" ?
Ne všechny všechno zajímá a na diskusním serveru se diskutuje. Skutečnosti a fakta si většina lidí co sem lezou umí najít na webu.
Zamozřejmě se někomu Tvoje informace třeba hodí, ale jde to udělat tak, že sem dáš tu nejnutnější omáčku a na ostatní dáš odkaz.
Jsem schopnej číst tak 2-3 min. jeden příspěvek, ale tohle se fakt nedá!!! Možná že je to ale jen můj problém, pak sorry.
Honza OK1MHK
PS: návrh adminovi na omezení příspěvku na xxx znaků...
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok2uec »

OK1MHK: Ačkoliv máš pravdu s délkou , která zabíjí mě .. ale tak pokud takle popisuje i problémi u nějakých určitých věcí a némyslím zrovna tohodle tak to může být dobré ... tak raděj nešlapat do ohně ;-)

OK1MJO: Napíšu to v několika bodech, abych nezapoměl na něco .... je to fakt dlouhé :)
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok2uec »

1) Server vypadl poprve, netuším proč, a správci serveru mě řekli , že netuší, kde je problém, že až dojde domenová podpora v pondělí , že to vyřeší ..
- I přes toto jsem se domluvil s OK1MX, že to hodíme na jeho server (hamradio.cz) boužel toto se uskuteční nejdřív Pondělí/Úterý...
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok2uec »

2) Domena 2 řád - jsem student , a nemám na to , abych uživil víc webhostingů.. Proto , to hodím k OK1MX, pokud bude chtít může dokoupit domenu bude to na něm popř. na inicialitě někoho.. Kdybych vydělával , tak bych mluvil jinak ....

3) STRÁNKY JSOU ASI s 1/3 přepsané ve zdrojákách na MultiJazyční podporu, ale boužel jsem neměl čas dodělat překlad pro admininstraci ...

4) Web je schopen přes administraci nastavit podporu více státu,. měl jsem tam chvilku rakouské.. problém nastává s aktualizací .. dokážu zaručit aktuální data v ČR za pomocí kluků a v SK za pomoci OM1AEG (pomáhá spravovat).
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok2uec »

5)Jelikož tento projekt byl udělán nedávno, a nebyla jistota, že ten web bude někdo navšetěvovat nebyl důvod nějak řešit domeny 1řády atd..
ale i přes to přístup ke kódům a databází mám já + OK2CME ... kdyby se něco stalo , tak to může zkopírovat, a myslím, že by se OK1MX někomu ozval s kým jsem byl v kontaktu a tahle událost by se nějak řešila..

JInak tvoje tel. si označím, kdyby bylo něco potřeba.. nebo rada..

Co se týče domeny v předešlých postech jsem to už řešil .. Jsem student (tento rok maturuju) tak nemám tolik času, ale plánuju ještě udělat dost úprav ...

6) Je zajimavé, že si nikdo nevšiml POI pro GPS navigace prozatím pro (TOMTOM, GOOGLE, Garmin) - programy jde převést do jiných GPS zařízení ..
Soubory jsou generované v realném času (aktualní data)

7) Pokud jsem něco nedodal, nebo něco nezmínil tak se připomeńte kdokoliv....
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok1mx »

Martine, na Tobě se mi nejvíc líbí, že z Tebe padají mnohastránková moudra, aniž bys domyslel a dotáhnul věci do důsledků. Dokážeš vymyslet a zaměstnat desítky lidí okolo sebe, velmi přesně víš kdo a co dělá špatně aniž bys měl ponětí o důvodech a příčinách pro je to zrovna takhle a jinak.

Co se týče seznamu přeavaděčů:

1. Zásadnější výpadek serveru providera je poprvé po dlouhodobé bezproblémové funkčnosti.
2. To že několik dní nejde seznam převaděčů je sice nepříjemné, leč svět na tom nestojí, životy to neohrozí a finanční újma z toho nikomu neplyne.
3. Odpusť si tón který používáš v mailech např. : " vyres tu funkcnost a "tvoji zalohu" Jestli se Ti nelíbí, jak to dělá někdo jiný, udělej to sám, zaplať ze své kapsy "PROFI firmu" které dáš penále za každou minutu, kdy byla služba mimo provoz, nebo s odpouštěním mlč. Jediné co můžeš udělat, je, se nejdříve zeptat zodpovědných lidí, jestli vědí o problému, případně nabídnou pomoc při řešení. To že máš zdravotní problémy a nedokážeš nic udělat sám Tě nijak neopravňuje takovýmto tónem úkolovat lidi kteří dělají věci zadarmo a ve svém volném čase jako koníček.

Pro ostatní, mluvil jsem s Martinem UEC a situace je taková, že provider by měl dát věci do pořádku během začátku týdne. Jestli se ukáže, že služby tohoto providera budou mít zhoršující se tendenci a situace by se opakovala, došlo by k přesunu jinam. Bohužel to není tak triviální jak si MJO představuje, protože je potřeba zajistit kompatibilitu nového umístění (správné verze PHP, SQL, práv a dalších konfiguračních záležitostí) Každopádně řešení i kvalitní hostingy jsou k dispozici, jen je nutné tomu věnovat nějaký čas. Jelikož do čtvrtka jelo vše bez problémů, nebyl důvod takovouto anabázi podstupovat a jestli se tak stane bude asi Martin UEC jedninou osobou, která rozhodne, zda je stávající provider vhodný či nikoli. Na základě jednoho výpadku se nedá nic usuzovat, takovéto výpadky potkávají i sebelepší operátory a providery.

p.s. omlouvám se, než jsem tento text dopsal, Martin už napsal svoje, a nebudu již dělat žádné úpravy
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok2uec »

Jak řekl OK1MX plně souhlasím ....

OK1MX: Našel jsem možnost jak stáhnout data, tak právě zálohuju ze serveru pro jistotu 6 projektu krom převaděčů co tam mám + MYSQL.. takže jsem klidnější ..
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
ok2uec
Posts: 100
Joined: Mon 24. May 2010 23:18:21
Jméno: Martin
Location: Inferno ->JN89OD
Contact:

Re: MAP = Mapa Amatérských Převaděčů

Post by ok2uec »

8) co se týče fotek jednotlivých kót.. tak i když tam pojedu, nebo mi někdo pošle fotky nemohu je zveřejnit..
Jedině co by šlo, tak zveřejnit se souhlasem majtele převaděče nebo zařízení ...
Jsou na to různé zákony...
Televize taky nemůže odvysílat váš obličej bez souhlasu...
Nikdy nemůžete vyhrát hádku s blbcem, nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests