Stratocaching

Toto fórum je zaměřeno na vše, co se týká předmětů, jenž létají aniž by měly křídla či vrtuli nad sebou
BeNiSh
Posts: 13
Joined: Mon 11. Nov 2013 22:49:45
Jméno: BeNiSh
Contact:

Re: Stratocaching

Post by BeNiSh »

doplneno. ta se nasla dnes uz mimo soutez? takhle na celkovy mape je krasne videt, jak vsechno dopadlo v jedny lajne podle smeru vetru
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Stratocaching

Post by ok1mx »

Pakliže by někdo hledal Radioseedy, vzhledem k tomu, že byly asi o 10-15g lehčí, očekával bych je směrem na západ od Axisu.
Tommu
Posts: 5
Joined: Sun 17. Nov 2013 23:16:06
Jméno: Tomáš
Contact:

Re: Stratocaching

Post by Tommu »

Ta lajna dopadu seedů je fakt pěkná. Vypadá to že by stačilo po ní jít na západ nebo na východ a měly by se najít i ty další. Ale to jistě udělalo již plno lidí.
Jakto, že radioseedy nebyly nalezeny? U nich jsem předpokládal, že to bude skoro 100% jisté. Přeci jen nebyly závislé na GSM síti. Ale podle informací, které vysílaly to vypadalo, že se napětí baterie dost snížilo. Ta jednička fakt přestala vysílat tak daleko od dopadu?
BeNiSh
Posts: 13
Joined: Mon 11. Nov 2013 22:49:45
Jméno: BeNiSh
Contact:

Re: Stratocaching

Post by BeNiSh »

i ta lajna je na miste pekna porce prostoru a kdyz v oblasti lital vrtulnik a ze shora ji nevideli, tak soudim, ze to zapadlo nekam do vetvi ci keru. ve vysce 14km poslal posledni souradnice, v tech mistech sme s yaginou poslouchali ruzny smery a projizdeli krizem krazem a neslyseli ani pip, pak sme vyrazili k Plzni, kde se nasli ostatni seminka a jina posadka hlasila signal seedu 2, kdyz sme dorazily, tak slabe sme naznaky morseovky zaslechly u Klabavy, ale uz to bylo hodne slaby.

taky podle fotek z vylozeni nakladu to vypada, ze se seminka drzela ve dvou skupinkach pri sobe. vsechny co se zatim nasly, byly podle fotek v dropionu naskladany vedle sebe a pri vylozeni se drzely pospolu
Tommu
Posts: 5
Joined: Sun 17. Nov 2013 23:16:06
Jméno: Tomáš
Contact:

Re: Stratocaching

Post by Tommu »

Teď jsem slyšel ten záznam na YT a jde mi z toho úplně mráz po zádech. To umírání signálu je děsivý. Škoda, že tam nedali nějaké akumulátory, které vydrží ten extrémní mráz delší dobu. Li-ionka by to asi zvládla. Možná, že když původně počítali s vypuštěním v nižší výšce, tak by to napájení vydrželo.
ok1vcb
Posts: 4
Joined: Sat 12. Mar 2011 18:22:17
Jméno: Tomas
Contact:

Re: Stratocaching

Post by ok1vcb »

Myslím si, že je opravdu na místě veřejně poděkovat OK1MX a dalším "tahounům" mezi radioamatéry !!!!! Udělali pro propagaci hamradia opravdu dost, dovolím si říct, že výraznější akce tu nebyla hezkých pár let...

Sám jsem se do hledání zapojit nemohl z velmi prozaického důvodu - onemocněl jsem a nebylo tedy co řešit, což mě docela hodně mrzí, ale nedá se nic dělat :(
ok1hga
Posts: 2
Joined: Mon 18. Nov 2013 10:45:21
Jméno: Vláďa
Contact:

Re: Stratocaching

Post by ok1hga »

všem zůčastněným na projektu patří velké poděkování, zvláště pak Milanovi !
Nemohl jsem se sice přímo účastnit na místě, ale celou sobotu jsem ten "šrumec" sledoval "online".
Vzhledem k mému domácímu QTH, jsem toho ani moc neslyšel, ale něco přece . . .
poslechněte si signál ok1omx v české Třebové . . .
http://ok1hga.nagano.cz/archiv/balony/OK1OMX%20003.3ga

Vláďa
ok1cdj
Posts: 18
Joined: Mon 15. Mar 2010 8:56:21
Jméno: Ondra
Contact:

Re: Stratocaching

Post by ok1cdj »

Ona ta baterka vydrzi pomerne hodne. Posledni pakety ukazovali -42 stupnu. Takze realna teplota byla jeste o 10-15 stupnu nizsi. Zmrzlo to az pri ceste dolu nekde ve 12km. Musela by tam byt lepsi tepelna izolace, aby to prezilo.. Napeti bylo 0.83V to je hranice kdy uz ten menic prestava pracovat. Cely tracker byl napajen z jedne 1.5V baterky s menicem na 1.8V. Bylo skoda, ze to tak promrzlo.. Nevim v jakem stavu byla ta baterka po dopadu, jestli se trochu ohrala a zacala neco davat. On ten mraz porusi strukturu i uvnitr. Asi chtelo po dopadu vylez s yaginou nekam na kopec a zkusit to zamerit, ale tezko rict jestli to zilo.. Bohuzel jsem byl na setkani v Tatrach tak jsem se hledani nezucastnil..

Ondra
BeNiSh
Posts: 13
Joined: Mon 11. Nov 2013 22:49:45
Jméno: BeNiSh
Contact:

Re: Stratocaching

Post by BeNiSh »

urcite by stalo za zvazeni uzit ohrev baterii pres kapsle s vodou, jako to maji lety overene meteosondy (na prvnim obrazku plastove nadrzky vlevo a vpravo od baterii)

Image
Image
ok1cdj
Posts: 18
Joined: Mon 15. Mar 2010 8:56:21
Jméno: Ondra
Contact:

Re: Stratocaching

Post by ok1cdj »

BeNiSh wrote:urcite by stalo za zvazeni uzit ohrev baterii pres kapsle s vodou, jako to maji lety overene meteosondy (na prvnim obrazku plastove nadrzky vlevo a vpravo od baterii)
Jasne v balonu by to tak mohlo byt.. Ale v seminku na to nebyl prostor.. Preci jen ta voda neco vazi a je treba pro to mit i energii, coz je dalsi problem..
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest