Jaký GPS modul ?????

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
ok1pjv
Posts: 96
Joined: Wed 27. May 2009 18:54:23
Location: Klatovy, Plzen
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1pjv »

om2rc wrote:
om2rc wrote:Zdravim,

pozeral som sa po tom module KW-9883 na Slovensku, ale nikde (ani v nasom ed system) ho nemaju....Postovne z OK do OM je vo vacsine e-shopov vacsie ako cena samotneho modulu. Preto mam otazku, ci niekto nema nejaky ten kus,dva doma navyse, alebo ci by mi niekto nevedel pomoct s co najmensimi nakladami dostat ku mne domov 1-2ks...penize nemam problem poslat na bank.ucet v OK. Dik ! Roman om2rc

Tak na moju prosbu sa mi neozval nikto a moduly sa medzitým vypredali... Co uz, nastastie svet nestoji na APRS, ak sa podari nasetrim a kupim niekedy nejaky iny...Dakujem vsetkym bratom Cechom za pomoc. :(
Bohuzel, ty GPSky se vyprodavaji pres rok - par sem jich vzal - a urcite by se dalsi uzili (zase takovy smejd to neni,
jak jsme cekal - bohuzel uz nejsou (zkousel jsem nekolik dodavatelu) - kdyz si lidi v okoli vzpomeli, ze by nahle preci jen
poridili. Asi tak - pokdu se neco sezene, neni problem do Holic ci do SK poslati po nekom ... - zatim ale neni co ;(
Paja OK1PJV, QTH Klatovy/Plzen (http://www.CBradio.cz)
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK1ALX »

Uz nekdo zkousel, nebo slysel o zarizeni "GPS Antenna Re-Radiating"? Do cestiny se mi to tezko preklada, smysl tohoto zarizeni je prijmout signaly ze satelitu antenou an strese vozu a pomoci druhe anteny uvnitr auta tyto signaly distribuovat dal ...
Takoveto zarizeni je k mani jiz nejakou doby na eBay a porad o nem premyslim. Viz: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Mala recenze (v anglictine): http://www.pocketgpsworld.com/reradiating.php
Napadlo me to ted nyni opet v souvislosti se spatnym prijmem Geosatu uvnitr (meho) auta.

Co vy na to?
Libor, OK1ALX
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1mx »

Ano, kdysi zkoušel a celkem to funguje. Tedy né že bych takovou krabičku kupoval. Měl jsem problém v práci na stole, protože tam jsou žaluzie a metalizované okna. Použil jsem předměty "co dům dal" a sestava vypadala tak, že jsem použil 20 dB obyč. SAT zesilovač (900-2400MHz) a aktivní GPS anténu. Jako výstup jsem měl bimboňě na WiFi (nic jiného jsem po ruce neměl) GPS chodila celkem spolehlivě tak 0,5 - 1m od toho bimboně. Jediné co je potřeba si pohrát trochu s napájením, GPS anténa se obvykle napájí 5V po koaxu... tak že je tam nutné strčit kundík a tlumivku. Sakra, že jsem si to nenechal patentovat.... všechno vopacujou... :lol:
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK1ALX »

OK1MX wrote:Ano, kdysi zkoušel a celkem to funguje. Tedy né že bych takovou krabičku kupoval. Měl jsem problém v práci na stole, protože tam jsou žaluzie a metalizované okna. Použil jsem předměty "co dům dal" a sestava vypadala tak, že jsem použil 20 dB obyč. SAT zesilovač (900-2400MHz) a aktivní GPS anténu. Jako výstup jsem měl bimboňě na WiFi (nic jiného jsem po ruce neměl) GPS chodila celkem spolehlivě tak 0,5 - 1m od toho bimboně. Jediné co je potřeba si pohrát trochu s napájením, GPS anténa se obvykle napájí 5V po koaxu... tak že je tam nutné strčit kundík a tlumivku. Sakra, že jsem si to nenechal patentovat.... všechno vopacujou... :lol:
hmm, tak kdyz selzou moje pokusy o pripojeni gps primo, vyzkousim i tuto variantu :) .... zase dalsi gps (antena) v aute :lol:
Libor, OK1ALX
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok2ila »

Ahoj,
rád bych někde sehnal co nejlevnější, nejmenší SiRFIII modul. Jde mi samotnou součástku, nikoli modul už zalitý v plastu s kabelem a konektorem. Důležité je, aby měl sériový výstup RS232 nebo aspoň TTL. Vím, že jich jsou spousty, ale jde mi o to, zda někdo nevíte o něčem levném a spolehlivém a nejlépe vyzkoušeném. Díky.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK1ALX »

ok2ila wrote:Ahoj,
rád bych někde sehnal co nejlevnější, nejmenší SiRFIII modul. Jde mi samotnou součástku, nikoli modul už zalitý v plastu s kabelem a konektorem. Důležité je, aby měl sériový výstup RS232 nebo aspoň TTL. Vím, že jich jsou spousty, ale jde mi o to, zda někdo nevíte o něčem levném a spolehlivém a nejlépe vyzkoušeném. Díky.
Ja jsem si poridil tuto: http://www.sectron.cz/produkty/31-gps-l ... r9450.html
Je sice v krabicce, ale da se bez problemu vyndat a modul je maly, viz foto zde: viewtopic.php?f=5&t=25&start=40#p959
Mam ho vlepeny do plastoveho kridla na patych dverich (Citroen C5 kombi) a slabe jak vino. Vetsinou se chyti behem nekolika sekund a to i v uzke ulici s vysokymi baraky (tam to ale trva krapet dele), ale kdyz uz je chyceny, drzi.
Vystup a napajeni ma RS232 na RJcko. Udelal jsem si prodluzovaci kabel, na konci nej je rozdvojka, na jednom vystupu je pripojene radio a do druheho je zapojene napajeni. Pro napajeni jsem si koupil usb napajec do zapalovace.USB kabel jsem na konci smiknul a narouboval RJcko :) Doporucuji tento adapter: http://www.alza.cz/hama-pico-cl-adapter-d109749.htm, je krasne nenapadny ;)

Opravdu mohu doporucit, i cena je pomerne dobra.
Libor, OK1ALX
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok2ila »

Jasne. diky. Tenhle mam uz delsi dobu taky a kdyz nevymyslim nic jineho, koupim ho a pouziju. Spis bych jeste neco malinko kompaktnejsiho, proto se ptam. Ale velky rozdil uz to nebude.
ok1nmj
Posts: 60
Joined: Wed 25. Nov 2009 1:20:05
Jméno: Jirka
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1nmj »

OK2ZO wrote:
ok2af wrote:Díky všem za příspěvky. Tak nakonec jsem pořídil KOUWELL-9882 rozhodující byla samozřejmě i cena HI. Myslím že naší věci plně vyhoví a zdá se že to chodí OK. Akorát mně trochu dostali se zapojením PS/2 konektoru, protože když jsem to chtěl zapojit podle standart zapojení PS2 co jsem našel na netu tak to samozřejmě nechodilo. Až jsem našel v nějakém fóru přímo zapojení PS2 tohoto modulu , tak to začalo fungovat, ikdyž to bylo trochu jinak než u PC. Takže jsem vyrobil přechodku PS2->COM , akorát je to potřeba externě napájet, když jsem to testoval na PC tak COM to neuživí.
Ve svem starem TT jsem vzal 5V ze stabilizatoru, pouze jsem jej prekopal na velkou 7805 (TO220) a jeste mu pridal kridylko na chlazeni. Vyvedl na pin 1(canon9) a bylo napajeni GPS vyreseno. Ted jsem to predelal na pin 4 k OT+. Prevodnik USB/RS232 jsem kuchnul a pridal 2 draty (mozna by stacil i 1 :-)) z napajeni USB na pin 4 RS232. Propojil GPS s PC pres tento prevodnik a redukci a ejhle, nastaven prislusny COM port 4k8 8N1 a data se jen hrnuly...
Co myslíš tím TT ? Jestli náhodou TomTom, tak by mě to docela zajímalo...

Jirka OK1NMJ
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by OK2ZO »

TT - jako TinyTrak..
OK2ZO Libor/Adamov
ok1nmj
Posts: 60
Joined: Wed 25. Nov 2009 1:20:05
Jméno: Jirka
Contact:

Re: Jaký GPS modul ?????

Post by ok1nmj »

A co tenhle modul?
Nemáte někdo vyzkoušeno jestli by přes převodník USB/PS2 komunikoval s TinyTrackem a šel použít na APRS?

http://www.aukro.cz/item867983602_gps_p ... x_new.html

Jirka OK1NMJ
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests