APRS tracker - All in One

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
zawin
Posts: 15
Joined: Sat 27. Mar 2010 12:46:35
Jméno: Ondrej
Contact:

APRS tracker - All in One

Post by zawin »

Zdravim,
momentálne dokončujem prototyp APRS trackera All in One. Na DPS s rozmermi približne 70x30mm sa nachádza GPS, mikrokontrolér a vysielač s výstupným výkonom 2W. Nastavenie trackera sa realizuje cez USB rozhranie. Vstupné napätie môže byť v rozsahu 3 - 12V.

Chcel by som sa informovať či by bol záujem o takýto produkt. Cena by bola približne 50€/kus.

Ondrej, OM4AOZ
Attachments
Prototyp APRS vysielaca
Prototyp APRS vysielaca
OK1LOL
Administrátor

Re: APRS tracker - All in One

Post by OK1LOL »

hezka hracka, jeden kousek bych si vzal.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by OK1COM »

taky bych mel zajem
zawin
Posts: 15
Joined: Sat 27. Mar 2010 12:46:35
Jméno: Ondrej
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by zawin »

Ahojte,
chcel by som sa este poradit ohladne otazky smart beaconing.
Na internete je tato technologia popisovana tak ze na zaklade rychlosti sa vypocita doba medzi odosielanim paketov tj. cim vacsia rychlost, tym vacsia frekvencia odosielania.
Rozmyslam ako tuto technologiu implementovat do mojho zariadenia a vidim v tom trocha problem hlavne pri dynamickych zmenach rychlosti. Napr. idem po dialnici 120km/h, nastavi sa teda update interval na 1min, po 50sec spomalim na 50km/h a nastavi sa na 5min, potom zastanem a nastavi sa na 30min a pritom som mohol prejst dost slusnu drahu.

Preto sa chcem spytat ci by nebolo lepsie rychlost integrovat a vysielat beacon vzdy po prejdeni napr. 1km? Plus k tomu samozrejme implementovat cornerpegging.

Vdaka za nazory
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by ok1mx »

zawin wrote:Ahojte,
chcel by som sa este poradit ohladne otazky smart beaconing.
Na internete je tato technologia popisovana tak ze na zaklade rychlosti sa vypocita doba medzi odosielanim paketov tj. cim vacsia rychlost, tym vacsia frekvencia odosielania.
Rozmyslam ako tuto technologiu implementovat do mojho zariadenia a vidim v tom trocha problem hlavne pri dynamickych zmenach rychlosti. Napr. idem po dialnici 120km/h, nastavi sa teda update interval na 1min, po 50sec spomalim na 50km/h a nastavi sa na 5min, potom zastanem a nastavi sa na 30min a pritom som mohol prejst dost slusnu drahu.

Preto sa chcem spytat ci by nebolo lepsie rychlost integrovat a vysielat beacon vzdy po prejdeni napr. 1km? Plus k tomu samozrejme implementovat cornerpegging.

Vdaka za nazory
Ahoj,
myslím, že je potřeba se podívat na to, co je cílem. Já osobně v tom vidím to, že by měl být co nejpřesněji vykreslená trasa s tím, aby se vysílalo co nejméně rámců. Z pohledu vstupních údajů by se tedy mělo vycházet z nějakého nejdelšího času (když nezabere cornerpegging) dejme tomu na 120s s výjimkou toho, kdyby se pozice neměnila dejme tomu o více než 20m, což znamená že je stanice na místě a tam může být interval klidně 10 min. Je zbytečné na rovné cestě ze které se nedá nikam odbočit posílat hromady rámců a vytěžovat kmitočet. Veškerá další algoritmizace by tento čas už jen zkracovala na min. hodnotu dejme tomu 30s. Zvyšovat počet bodů v závislosti na rychlosti je není až tak nutné řešit nijak progresivně
- jedu rovně? fain, trajektorie je zřejmá
- odbočím (třeba změna o více než 30 stupňů) rámec se pošle (nebyl-li předchozí odeslán dříve než před 30s)
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by ok2slc »

zawin wrote:Zdravim,
momentálne dokončujem prototyp APRS trackera All in One. Na DPS s rozmermi približne 70x30mm sa nachádza GPS, mikrokontrolér a vysielač s výstupným výkonom 2W. Nastavenie trackera sa realizuje cez USB rozhranie. Vstupné napätie môže byť v rozsahu 3 - 12V.

Chcel by som sa informovať či by bol záujem o takýto produkt. Cena by bola približne 50€/kus.

Ondrej, OM4AOZ
Měl bych také zájem o jeden kus.
OK1TPW
Posts: 4
Joined: Wed 28. Nov 2012 21:37:45
Jméno: Ivan
Location: jo70va
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by OK1TPW »

také bych měl zájem o jeden kousek
ok1hot
Posts: 1
Joined: Sun 01. Aug 2010 13:42:26
Jméno: Franta
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by ok1hot »

Také bych jeden kousek uživil :-)
FilipTFP
Posts: 2
Joined: Sat 11. Jan 2014 0:59:17
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by FilipTFP »

Napis vice. Spotreba v klidu, umi posilat treba napeti na vstupu. Predbezne bych tez jeden vzal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
OK1MHU
Posts: 1
Joined: Sat 15. Aug 2009 13:53:19
Jméno: Hubert
Location: 26723 Lochovice 333
Contact:

Re: APRS tracker - All in One

Post by OK1MHU »

Taky by byl zájem o jeden kus. Hubert ok1mhu
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests