Kdo je aktivni na APRS?

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
Post Reply
ok2ga
Posts: 17
Joined: Fri 19. Jun 2009 22:36:23
Jméno: Stepan
Location: Brno
Contact:

Kdo je aktivni na APRS?

Post by ok2ga »

Kdo mate terminal pro prijem/odesilani zprav a byvate casto na prijmu?
At jsem poslal zpravu komukoli , zatim mi neprisla odpoved.. Diky Stepan
ok2spy
Posts: 21
Joined: Tue 10. Mar 2009 16:22:05
Contact:

Re: Kdo je aktivni na APRS?

Post by ok2spy »

Ja, aktivni z auta a pak z bicyklu pri OK1RCX cykloexpedici. Bohuzel z kola to moc kvuli ridke siti nechodi.
ok1tec
Posts: 68
Joined: Mon 09. Mar 2009 11:35:49
Location: Liberec
Contact:

Re: Kdo je aktivni na APRS?

Post by ok1tec »

Ahoj,
obcas byvam i ja.
Zkus dotaz na digined repetery...(OK1TEC-2, OK1TEC-3)
Maji tam utcite menu kam lze zadavat body v okoli (kdyz je tam sysop nacpe, hi, po prikazu HL ti prijde help).
Take "zvedavostni dotazy" :
MH 1 coz je koho slysel primo na vstupu 1 vysype RX stanice se statistikou,
DX 1 vypadne nejvzdalenejsi slysena naprimo...

z tech seznamu co ti prijde kdyz das DX "volacka" , tak posle datum a cas kdy ji slysel...

73! Martin
ok2spy
Posts: 21
Joined: Tue 10. Mar 2009 16:22:05
Contact:

Re: Kdo je aktivni na APRS?

Post by ok2spy »

Ahoj vsem,
stale jsem aktivni na APRS v aute, ale tech repeateru ubyva vic, nez bych chtel. Chapu, ze vsichni se vrhli na digi-cokoli, ale je opravdu potreba vsechno analogove vypinat? Jezdim pravidelne moravskou severo-jizni trasu a ani plny vykon 350tky nepomaha poradne zmapovat trasu.
Mate nekdo moznost podporit pokryti? Nevali se vam doma aprs node, ktery byste zapujcili k instalaci? diky
Standa ok2spy
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Kdo je aktivni na APRS?

Post by OK1ALX »

Ahoj Stando,

muzes byt trochu konkretnejsi o jake digi se jedna? Kdyz se podivam na mapu, tak vidim vsechny digi, ktere jiz leta funguji, na svem miste.
Jedina, ktera uz ale nebezi cca 3 roky, je digi na Suchem vrchu OK0BBF-2. O obnove se snad stale jeste uvazuje, ale vzhledem ke komplikacim o kterych jsem byl informovan a jinym okolnostem se tak zatim jeste bohuzel nestalo.
Vis o nejakem dalsim miste, kam by digi sla umistit?

Libor OK1ALX
Libor, OK1ALX
ok2spy
Posts: 21
Joined: Tue 10. Mar 2009 16:22:05
Contact:

Re: Kdo je aktivni na APRS?

Post by ok2spy »

Ahoj Libore,
pokud poskladam HW, tak bych chtel oslovit "pribuzenstvo" v okoli Olomouce a Sumperka s zadosti o moznost instalace a kabel s internetem (ten je spise prijemnym doplnkem). Nejaky HW bych nasel asi i doma, ale chybi cas a schopnosti to dat dohromady, tak proto se ptam po hotove sade, ktera by se pouze nainstalovala a zapnula.
diky
St/ok2spy
OK1ALX wrote:Ahoj Stando,

muzes byt trochu konkretnejsi o jake digi se jedna? Kdyz se podivam na mapu, tak vidim vsechny digi, ktere jiz leta funguji, na svem miste.
Jedina, ktera uz ale nebezi cca 3 roky, je digi na Suchem vrchu OK0BBF-2. O obnove se snad stale jeste uvazuje, ale vzhledem ke komplikacim o kterych jsem byl informovan a jinym okolnostem se tak zatim jeste bohuzel nestalo.
Vis o nejakem dalsim miste, kam by digi sla umistit?

Libor OK1ALX
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Kdo je aktivni na APRS?

Post by OK2ZO »

Neco poskladame.. nema problema... Nejvic ted asi chybi radio, nekde se ale vali jedna motorka u Jima v Mikulove..
OK2ZO Libor/Adamov
ok2spy
Posts: 21
Joined: Tue 10. Mar 2009 16:22:05
Contact:

Re: Kdo je aktivni na APRS?

Post by ok2spy »

Motorku+TNC2 mam doma, ale neposkladane...
dame rec na prevadeci po ranu a domluvime detaily.
OK2ZO wrote:Neco poskladame.. nema problema... Nejvic ted asi chybi radio, nekde se ale vali jedna motorka u Jima v Mikulove..
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 8 guests