saxIgate

Vše co má něco společného s APRS infrastrukturou a LINUXem
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2xdu »

At googluju jak chci, tak deb balicek Digi_nedu nenachazim. Asi to budu muset zkompilovat.
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2jkd »

ok2xdu wrote:At googluju jak chci, tak deb balicek Digi_nedu nenachazim. Asi to budu muset zkompilovat.
No, asi nic jineho nezbyde, ten digi_ned je takovy prazvlastni projekt. Kdo vi, jaka licence se na to vztahuje.
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2xdu »

Pod znackou OK2XDU-1 provozuju igate v konfiguraci : Baycom modem + saxIgate. Ma to drobnou nevyhodu, neumi to vyslat majak (aspon sem neprisel na to jak by to slo).
Jirka
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: saxIgate

Post by OK1ALX »

ok2xdu wrote:Pod znackou OK2XDU-1 provozuju igate v konfiguraci : Baycom modem + saxIgate. Ma to drobnou nevyhodu, neumi to vyslat majak (aspon sem neprisel na to jak by to slo).
Jirka
mam pocit ze to saxigate prave neumi, v te nove verzi jsem pochytil ze jde poslat pres internet, ale do RF neumi posilat vlastne nic.
Libor, OK1ALX
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: saxIgate

Post by OK1TEB »

ok2xdu wrote:At googluju jak chci, tak deb balicek Digi_nedu nenachazim. Asi to budu muset zkompilovat.
Digi_ned.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: saxIgate

Post by OK1TEB »

Nemáte někdo know-how, jak udělat, aby mě saxIgate četl data z Foxdigi? Na Xastiru, když si nastavím rozhraní jako serial TNC a nastavím com a rychlost, tak to čte. SaxIgate ale čte z AX25 portů, pravděpodobně definovaných v /etc/ax25/axports. Je třeba tedy nějak definovat /dev/ttyS0 jako AX25 port, ale nějak na to nemohu přijít.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: saxIgate

Post by ok2jkd »

OK1TEB wrote:Nemáte někdo know-how, jak udělat, aby mě saxIgate četl data z Foxdigi? Na Xastiru, když si nastavím rozhraní jako serial TNC a nastavím com a rychlost, tak to čte. SaxIgate ale čte z AX25 portů, pravděpodobně definovaných v /etc/ax25/axports. Je třeba tedy nějak definovat /dev/ttyS0 jako AX25 port, ale nějak na to nemohu přijít.

Melo by to fungovat pres axattach, jenze tahle aplikace je uz out. Nekde na foru jsem cetl, ze ho dokaze nahradit kissattach, ale nezda se mi to, kissatach ocekava na /dev/ttySx protokol kiss a ne hostmode. Ale chce to zkusit.

Mimochodem, aprsd nevyhovuje? :)
User avatar
OK1TEB
Posts: 161
Joined: Wed 25. Mar 2009 23:01:56
Jméno: Pavel
Location: JO70MQ - Proseč p/J
Contact:

Re: saxIgate

Post by OK1TEB »

HI, aprsd je dobrý, ale pro mne zbytečně mocný nástroj. Navíc v rámci samostudia linuxu je nutné se pouštět do větších akcí :D .

No, ten kissatach jsem prubnul, axattach už nikde asi není k mání. Postupuju takto:
kissattach /dev/ttyS0 fox 127.0.1.0
napíše to:
AX.25 port fox bound to device ax0
pak zadám:
kissparms -p fox -t 100 -s 100 -r 25

No a když zkusím listen, tak je to hluchý. Buď seriák běží na blbé rychlosti, nebo je to v nějakém jiném módu. Když zadám setserial /dev/ttyS0 baud_base 4800, tak mi to píše invalid argument.

V /etc/ax25/axports mám řádek se zařízením fox vytvořen.
Tak a jsem na slepé koleji :lol: .
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
|| Pavel ||
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests