DRC

OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: DRC

Post by OK1MHK »

Já se tu také dovolím zeptat k tématu:
Existuje nějaké řešení coby adaptér k 9k6 ready FM radiostanici, které by ji povýšilo na D-STAR TRX?
Předpoklad je zajímavá cena, dále zajímavý rozměr. Zajímá mě zejména nějaké homemade řešení,
určitě ale bude třeba externí modul s AMBE kodekem, který se prostě určitě musí koupit.
Případně i komerční modu, měl by být ale podstatně levnější než dostupné D-STAR TRXy.
OM8KT
Posts: 11
Joined: Tue 14. May 2013 10:39:38
Jméno: OM8KT
Location: Kosice, Slovakia
Contact:

Re: DRC

Post by OM8KT »

OK1MHK wrote:Já se tu také dovolím zeptat k tématu:
Existuje nějaké řešení coby adaptér k 9k6 ready FM radiostanici, které by ji povýšilo na D-STAR TRX?
Předpoklad je zajímavá cena, dále zajímavý rozměr. Zajímá mě zejména nějaké homemade řešení,
určitě ale bude třeba externí modul s AMBE kodekem, který se prostě určitě musí koupit.
Případně i komerční modu, měl by být ale podstatně levnější než dostupné D-STAR TRXy.
Mna to napadlo taktiez, ale nikde som zatial nic na tento ucel nenasiel.
Urcite by to bolo skvele, hlavne ak by bola cena v porovnani s DV TRX podstatne nizsia.
Martin OM8KT
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: DRC

Post by ok1djo »

OM8KT wrote:
OK1MHK wrote:Já se tu také dovolím zeptat k tématu:
Existuje nějaké řešení coby adaptér k 9k6 ready FM radiostanici, které by ji povýšilo na D-STAR TRX?
Předpoklad je zajímavá cena, dále zajímavý rozměr. Zajímá mě zejména nějaké homemade řešení,
určitě ale bude třeba externí modul s AMBE kodekem, který se prostě určitě musí koupit.
Případně i komerční modu, měl by být ale podstatně levnější než dostupné D-STAR TRXy.
Mna to napadlo taktiez, ale nikde som zatial nic na tento ucel nenasiel.
Urcite by to bolo skvele, hlavne ak by bola cena v porovnani s DV TRX podstatne nizsia.
up4dar - http://www.up4dar.de/. Neni to male a neni to levne, ale kdyz to funguje, staci radio s 9k6 FM a melo by to umet d-star. Z jedne strany radio, z druhe mikrofon a sluchatka / reproduktor. Pro konfiguraci je potreba PC, pri nastaveni na jeden prevadec je zrejme mozne to provozovat bez pocitace.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: DRC

Post by OK1ALX »

OK1MHK wrote:Já se tu také dovolím zeptat k tématu:
Existuje nějaké řešení coby adaptér k 9k6 ready FM radiostanici, které by ji povýšilo na D-STAR TRX?
Předpoklad je zajímavá cena, dále zajímavý rozměr. Zajímá mě zejména nějaké homemade řešení,
určitě ale bude třeba externí modul s AMBE kodekem, který se prostě určitě musí koupit.
Případně i komerční modu, měl by být ale podstatně levnější než dostupné D-STAR TRXy.
Jeste existuje toto: http://shop.dvrptr.de/index.php?cPath=4

K UP4DAR, osobne to tak provozuji (s TM-D710 apod.) a je pravda ze ZATIM, je treba k nastaveni prevadece pocitac. Doufam, ze se v brzke dobe objevi firmvare, ktery alespon tuto zalezitost poresi.
Libor, OK1ALX
OM8KT
Posts: 11
Joined: Tue 14. May 2013 10:39:38
Jméno: OM8KT
Location: Kosice, Slovakia
Contact:

Re: DRC

Post by OM8KT »

OM8KT wrote: V tejto suvislosi este otazka:
ON8JL a Dutchstar zabezpecuju okrem digi aj analog prenos
na prevadzaci alebo na analog je treba pouzit iny controller - zetron?

Tuto otazku som poslal aj vyrobcovi Dutchstaru, no zatial odpoved neprisla.
Odpoved od Freda:
No, our controller does not handle analog "repeating" at this time. It
can easily be added, but so far, we have had no requests for this.

Cize ak chcem dual FM/DSTAR prevadzku, FM bude nadalej zabezpecovat Zetron a DSTAR pojde cez Dutchstar (?).
Martin OM8KT
OK1MHK
Posts: 122
Joined: Fri 10. Jul 2009 7:21:39
Location: JN69PJ
Contact:

Re: DRC

Post by OK1MHK »

OM8KT wrote:
OM8KT wrote: V tejto suvislosi este otazka:
ON8JL a Dutchstar zabezpecuju okrem digi aj analog prenos
na prevadzaci alebo na analog je treba pouzit iny controller - zetron?

Tuto otazku som poslal aj vyrobcovi Dutchstaru, no zatial odpoved neprisla.
Odpoved od Freda:
No, our controller does not handle analog "repeating" at this time. It
can easily be added, but so far, we have had no requests for this.

Cize ak chcem dual FM/DSTAR prevadzku, FM bude nadalej zabezpecovat Zetron a DSTAR pojde cez Dutchstar (?).

Kašli na Zetrona. Je to drahý, žere to elektriku a v případě HAM převaděče jako kanón na vrabce. Další věc je případná porucha. Co pak s tím? Nikdo to neopraví, nebo to nebude dělat zadarmo.
Jestli tam máš motoroly ( jako že asi jo, pte už nikdo nic jinýho nedává Hi ) tak tam dej tohle:
viewtopic.php?f=20&t=504
OM8KT
Posts: 11
Joined: Tue 14. May 2013 10:39:38
Jméno: OM8KT
Location: Kosice, Slovakia
Contact:

Re: DRC

Post by OM8KT »

OK1MHK wrote: Kašli na Zetrona. Je to drahý, žere to elektriku a v případě HAM převaděče jako kanón na vrabce. Další věc je případná porucha. Co pak s tím? Nikdo to neopraví, nebo to nebude dělat zadarmo.
Jestli tam máš motoroly ( jako že asi jo, pte už nikdo nic jinýho nedává Hi ) tak tam dej tohle:
viewtopic.php?f=20&t=504
Skutocne velmi pekne prepracovany controller, ibaze robit ho nebudem a tiez to neurobi nikto za mna.
Zetron je uz dlhe roky osvedceny, funguje a poskytuje vsetko, co treba. Dalsi je v rezerve.
Ide mi teraz skor o sprevadzkovanie dualmode FM/DSTAR prevadzaca z FM (2x Motorola).
Nechcem ho hned surovo prepnut do digi prevadzky, kedze tu ludia zatial DSTAR stanice nemaju,
tak na nich chcem ist pomaly :).
Martin OM8KT
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests