Moduly

HW, SW, čidla, detektory, telemetrie, mobilní DIGI
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Moduly

Post by OK1COM »

+ 1x pro Vladu OK1FET
OK1LOL
Administrátor

Re: Moduly

Post by OK1LOL »

Dneska jsem si precetl v emailu, ze moduly dorazily do Brna. Pocitam ze do konce tydne je budu mit na stole, potom provedu dalsi distribuci.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Moduly

Post by ok1mx »

Tak jsem si včera přivezl modul od LOLa a nedalo mi to si nepohrát. Vzal jsem OT+, dva LI-ON články ač je to neuvěřitelné, chodí to, aniž bych musel použít jedinou součástku navíc... http://picasaweb.google.com/barvir/Aprs# momentálně to běží na OK1MX-7 http://aprs.fi/telemetry/OK1MX-7 (omluvte sníženou kvalitu HW provedení) :lol: Schválně jsem to nechal běžet, abych zjistil jak dlouho to na ty baterky pojede...

první poznatky
- chtělo by to aspoň malinko zesílit modulaci, i přes maximální nastavení NF OUT v OT+ je to málo, (byť to DIGI spolehlivě čte)
- spotřeba je okolo 14 mA, (OT+, TX v klidu žere odhadem okolo 1-2 mA) při zaklíčování to je cca 180 mA
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Moduly

Post by OK1ALX »

OK1MX wrote:Tak jsem si včera přivezl modul od LOLa a nedalo mi to si nepohrát. Vzal jsem OT+, dva LI-ON články ač je to neuvěřitelné, chodí to, aniž bych musel použít jedinou součástku navíc... http://picasaweb.google.com/barvir/Aprs# momentálně to běží na OK1MX-7 http://aprs.fi/telemetry/OK1MX-7 (omluvte sníženou kvalitu HW provedení) :lol: Schválně jsem to nechal běžet, abych zjistil jak dlouho to na ty baterky pojede...

první poznatky
- chtělo by to aspoň malinko zesílit modulaci, i přes maximální nastavení NF OUT v OT+ je to málo, (byť to DIGI spolehlivě čte)
- spotřeba je okolo 14 mA, (OT+, TX v klidu žere odhadem okolo 1-2 mA) při zaklíčování to je cca 180 mA
je to bomba, ty odbery jsou neyveritelne :D Jsem zvedav jak dlouho to vydrzi ;)
Libor, OK1ALX
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Moduly

Post by OK2ZO »

OK1MX wrote:- chtělo by to aspoň malinko zesílit modulaci, i přes maximální nastavení NF OUT v OT+ je to málo, (byť to DIGI spolehlivě čte)
- spotřeba je okolo 14 mA, (OT+, TX v klidu žere odhadem okolo 1-2 mA) při zaklíčování to je cca 180 mA
Resil jsem to zmensenim vystupniho odporu v OT+ (paralelne pridan zespodu PCB). Nenastavoval jsi tam zapinani TX pres remote? Tam by se dalo taky jeste usetrit ty 1-2mA :-)
OK2ZO Libor/Adamov
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Moduly

Post by ok1mx »

Takže s těch bůhvíjak starých 2 LI-ON článků to vydrželo běžet 55 hodin. Jen tak pro srandu jsem k tomu přilepil malý solární panýlek, uvidíme, jestli to bude dlouhodobě energeticky soběstačné.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Moduly

Post by OK1COM »

Ahoj, myslite, ze by BiM1H (TRX) mohl nejako rozumne fungovat s OT2M jako solarni digi? 8mA/5V pri RX je naprosto bezkonkurencni, to nedokaze zadna rucka.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Moduly

Post by ok1mx »

OK1COM wrote:Ahoj, myslite, ze by BiM1H (TRX) mohl nejako rozumne fungovat s OT2M jako solarni digi? 8mA/5V pri RX je naprosto bezkonkurencni, to nedokaze zadna rucka.
Myslím že ano, je je nutné počítat s trošku menší citlivostí, než u klasického HAM TRX tak o cca 3dB. Z hlediska TX jsou radiometrix vyzkoušené a chodí celkem pěkně.
M.
OK1COM
Posts: 306
Joined: Sun 08. Mar 2009 3:06:31
Location: Praha-Strašnice
Contact:

Re: Moduly

Post by OK1COM »

A chce se nekdo pridat s objednavkou BiM1H-144.800? Za 5ks je jina cena. Artbrno: 1-4ks 2183,- 5-24ks 1813,- bez DPH
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Moduly

Post by ok2ila »

Přiznám se, že jsem to blíže nestudoval, ale jak to má vyřešený vstup a mf? Aby zavysílání např. telefonu 100m od RX jej nezahltilo.
Taky je otázka poměru ceny za ušetřenou energii (příp. miniaturizaci) a pořizovací ceny. Asi dnes lze získat ručku mnohem levněji.
Ale zajímvě to zní... :-)

PS:
Na TX mám vyzkoušenou perfektní funkčnost výrobku uvedené firmy. Mám TX modul v kombinaci s Unitrackem dle OK1VCF a chodí výborně.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests