Jen tak - když nevím kam s tím.

OK9JLJ
Posts: 3
Joined: Thu 02. May 2013 22:49:14
Jméno: Ludek
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by OK9JLJ »

Ahoj,

děkuji za reakci, samozrejmě jsem si uvedené stránky přečetl. Domnívám se, že mám vše nastavené správně, nicméně asi ne úplně, a proto jsem se pokusil zeptat zde.

díky

Luděk
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1mx »

OK9JLJ wrote:Ahoj,

děkuji za reakci, samozrejmě jsem si uvedené stránky přečetl. Domnívám se, že mám vše nastavené správně, nicméně asi ne úplně, a proto jsem se pokusil zeptat zde.

díky

Luděk
Ahoj, zkus si nahrát obsah pamětí přímo ze stránek jak psal Jirka. Jestli to půjde, tak se podívej kde máš rozdíl v nastavení.

Milan
User avatar
OK1ALF
Posts: 40
Joined: Thu 15. Sep 2011 7:37:45
Jméno: Jirka
Location: JO70VA
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by OK1ALF »

Problémů tam může být několik, nyní mě napadají dva základní
- RPT 1 a 2, musí mít B a G na 8. místě, tzn. v HK dvě mezery, páč hotspot OK1BF má 5 míst
- musí být nastaven odskok s hodnotou 0
Jirka, OK1ALF
OK9JLJ
Posts: 3
Joined: Thu 02. May 2013 22:49:14
Jméno: Ludek
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by OK9JLJ »

přehrál jsem dle rady nastavení v trx doporučenou konfigurací a vše je funkční - chyba byla opravdu v nastavení pozice RPT2 G.
Díky za pomoc.
Luděk
OK2ZDL
Posts: 51
Joined: Sun 29. Mar 2009 11:30:42
Location: Jihlava
Contact:

OK0EB

Post by OK2ZDL »

Ahoj všichni, do teď mne nechával D-STAR naprosto klidným, protože nebyl v mém dosahu žádný převaděč a jelikož o tom vím prd, zatím se nepouštím ani do žádného hotspotu. Díky spuštění OK0EB na Kleti se ale situace změnila. Převaděč zde beru v síle cca S4, stabilně. Proto se nabízí otázka než pořídím digitální rádio. Bude to stačit?? Na analogové OK0EB se dovolávám s 20W a jsem tam čistě. Díky za případnou odpověď a budu se těšit na přednášku v Holicích.

Honza Ok2ZDL
OK1LOL
Administrátor

Re: OK0EB

Post by OK1LOL »

OK2ZDL wrote:Ahoj všichni, do teď mne nechával D-STAR naprosto klidným, protože nebyl v mém dosahu žádný převaděč a jelikož o tom vím prd, zatím se nepouštím ani do žádného hotspotu. Díky spuštění OK0EB na Kleti se ale situace změnila. Převaděč zde beru v síle cca S4, stabilně. Proto se nabízí otázka než pořídím digitální rádio. Bude to stačit?? Na analogové OK0EB se dovolávám s 20W a jsem tam čistě. Díky za případnou odpověď a budu se těšit na přednášku v Holicích.

Honza Ok2ZDL
Ahoj Honzo, jestli prevadec slysis S4 tak se do nej urcite dostanes. Je otazkou jestli bude stacit 5W z rucky, nebo jestli by nebyla lepsi mobilka s vetsim vykonem. V sobotu to urcite probereme osobne :-)
73 Michal
OK2ZDL
Posts: 51
Joined: Sun 29. Mar 2009 11:30:42
Location: Jihlava
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by OK2ZDL »

Přiznám se že pošilhávám po IC-E880, takže 50W by snad mělo projít... Spíš mám fakt obavy o ten příjem...
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1mx »

OK2ZDL wrote:Přiznám se že pošilhávám po IC-E880, takže 50W by snad mělo projít... Spíš mám fakt obavy o ten příjem...
No, neboj... v Holicích to proberem... už se na Tebe těšim... dostaneš bojověj úkol :lol:
OK2ZDL
Posts: 51
Joined: Sun 29. Mar 2009 11:30:42
Location: Jihlava
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by OK2ZDL »

OK1MX wrote:
OK2ZDL wrote:Přiznám se že pošilhávám po IC-E880, takže 50W by snad mělo projít... Spíš mám fakt obavy o ten příjem...
No, neboj... v Holicích to proberem... už se na Tebe těšim... dostaneš bojověj úkol :lol:
Nestraš, už nemohu teď usnout....
ok1udi
Posts: 52
Joined: Fri 10. Jul 2009 16:57:46
Contact:

Re: Jen tak - když nevím kam s tím.

Post by ok1udi »

Už asi čtvrtý rok provokuju na BENu objednávkou brožurek:
Komunikace mikrokontroléru s okolím 1 (Kód: 120921) http://shop.ben.cz/cz/120921-komunikace ... lim-1.aspx
Komunikace mikrokontroléru s okolím 2 (Kód: 120983) http://shop.ben.cz/cz/120983-komunikace ... lim-2.aspx

A oni mne pravidelně uklidňují odpovědí:
"Dobrý den,
děkujeme za Vaši objednávku, bohužel ani jeden z titulů již nemáme skladem.
O případném dotisku Vás budeme informovat."

Jenže já stárnu a stárnu, a čím dál tím méně chápu a chápu (a co teprve moje paměť).
Najde se někdo soucitný kdo půjčí? Slibuji, že je při skenování nerozeberu na jednotlivé listy.
Dík 73 B.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 9 guests