Trasa v APRS.fi

ivo76
Posts: 12
Joined: Mon 13. Apr 2009 21:06:28
Contact:

Re: Trasa v APRS.fi

Post by ivo76 »

Nic se neděje :) , pokud jde o "viditelnost " digi, tak ze svého stálého domácího QTH a podle serveru aprs.fi mám kontakt na OK2XDU-1 a na OK2ULQ-2. Jinak bydlím v Přerově. Ještě jednou pro objasnění. Z mého domácího stanoviště se s anténou na střeše na mapě objevím bez problémů uhned po odeslání prvního paketu. Jak už jsem ale napsal (asi ne příliš jasně), pokud vezmu svou ručku a vyrazím se zapnutým APRS na sousední kopec ,který je výš než má domácí anténa, a pak se při návratu moje trasa na mapě neobjeví, a nevím proč.
User avatar
OK1ALX
Posts: 558
Joined: Mon 09. Mar 2009 15:50:19
Jméno: Libor
Location: Hostovlice, JN79RU
Contact:

Re: Trasa v APRS.fi

Post by OK1ALX »

no ja nevim, ale zda se mi, ze na rucku to tam bude slabe ... i kdyz z kopce by to jit mohlo.

Doma na antenu na strese jedes jakym zarizenim, take VX-8? nebo neco jineho? Pro overeni jestli to co rucka posila je spravne bych doporucil nejake dalsi aprs zarizeni. Nejlepe nejaky APRS program do PC (UIView, AGWTracker atd.), dale samozrejem modem (TNC, Baycom ... ) a je to. Potom, budes moci monitorovat co rucka posila, jestli se ti to v tom programu ukaze a pripadne nam treba i poslat z terminaloveho okna, co to posila abychom se mohli podivat co je pripadne spatne.
Pokud vsak z domaci anteny na strese vysilas stejnym zarizenim, tedy VX-8 se stejnym nastavenim (nic jsi nemenil) potom jedina moznost je to, ze te opravdu asi nic neslysi :?
Nic dalsiho me nenapada.
Libor, OK1ALX
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Trasa v APRS.fi

Post by OK2ZO »

Jeste je moznost pustit si doma vlastni Digi a treba i s igate primo v Prerove.. ;-)
OK2ZO Libor/Adamov
ok2ila
Posts: 218
Joined: Tue 17. Mar 2009 14:28:02
Location: JN89WW
Contact:

Re: Trasa v APRS.fi

Post by ok2ila »

Nemám detailní zkušenost, ale myslím, že z kopce (Holý kopec?) někde poblíž Přerova musí alespoň nějaký paket projít. Výrazně tam zasahuje OK2ULQ-3, zřejmě i XDU-1. Okrajově pak OK2ULQ-2 a OK0BBF-2. Takže se mi nezdá, že by někde z kopce opravdu nic neprošlo...
ivo76
Posts: 12
Joined: Mon 13. Apr 2009 21:06:28
Contact:

Re: Trasa v APRS.fi

Post by ivo76 »

Ano, je to tak. Ale ten kopec,ze kterého jsem to zkoušel je Žernava - malý vrch hned vedle Přerova, takže ne Holý Kopec. Je však zajímavé, že jsem byl s ručkou výš, než je moje domácí QTH, ze kterého to se stejnou ručkou chodí. Jinak když se podívám na mapu aprs.fi, tak mám kontakt (z domu) na OK0BBF-2, OK1KHL-1, OK0BH-2, příp. další. I z tohoto kopce poberu všechny pakety. Takže nevím kde je zakopaný pes.

Ivo
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests