Forum - možnosti dalšího využití

Objevíte-li na webu nebo v konferenci nějakou chybu, případně bude-li Vám něco chybět, sem s tím.

Jaký máte názor na možnost rozšíření oblatí na tomto fóru?

Ponechat pouze v současné podobě pouze pro APRS.
1
5%
Považuji za užitečné, aby zde byly i jiné amatérské oblasti (Echolink, převaděče, majáky, D-star, ATV....)
19
90%
Je mi to jedno
1
5%
 
Total votes: 21
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok1mx »

Vzhledem k tomu, že v současné době neexistuje žádný ucelený portál, kde by mohlo docházet k výměně zkušeností mezi "blázny", kteří jsou ochotni dělat něco pro ostatní, napadlo mne zda by nebylo užitečné v případě zájmu rozšířit toto fórum i o další oblasti. Jako hlavní přínos vidím to, že Ti, kdož by měli zájem něco dělat nebudou muset pracně "vymýšlet kolo", mohli by zde načerpat zkušenosti od ostatních a vyhnout se slepým uličkám. V neposlední řadě by se pak mohly lépe koordinovat situace, kde je zapotřebí kooperace mezi jednotlivými SYSOPy, VO převaděčů, majáků....
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok2slc »

Můj dotaz je také ohledně členění fóra, ale jen sekce APRS. Nedaly by se udělat sekce podle použitého HW a pak něco obecného ? Už teď se v sysops začínám slušně ztrácet a třeba nějaké info kolem UIDIGI je min. ve třech různých vláknech. Navrhoval bych aby každá používaná platforma aprs hw měla vlastní sekci a pod ní by byly všechny příspěvky dotýkající se daného hw.
OK1LOL
Administrátor

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by OK1LOL »

Presne tak, asi je na case zacit presne tridit prispevky co kam patri. Kazdopadne s myslenkou na globalni HAM forum souhlasim a myslim ze je to dobry napad.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by OK2ZO »

Kazde forum zacne byt drive nebo pozdeji ponekud neprehledne. Zalezi na tom, jak casto na stranky zavitate. Vlakna muze kazdy zakladat podle potreby. Kazdy reaguje na prispevky predtim a pokud mate dotaz a myslite si, ze by si zaslouzilo vytvorit vlastni vlakno, neni problem jej vytvorit. Tam lze treba i citovat prispevky z jineho vlakna, staci text ohranicit pomoci quote a vlozit jinam (Copy a Paste snad umi kazdy). Totez lze si pro svou potrebu dulezite prispevky ukladat do vlastniho textaku a tim padem prohlizet i offline.

Co se diskuze jako takove tyce, vytvoreni jinych temat urcite uvitame, snad jen se nestanou zdrojem dohadovani se na temata vkvzavodu apod. Na to jsou jine servery a tam to doufam zustane. Omezil bych se opravdu na seriozni technicku diskuzi, s tim, aby byla pripadne i castecne moderovana a nezadouci prispevky byly mazany. Registraci uzivatelu pod vlastnimi existujicimi znackami povazuji jako samozrejmost. Nicky typu IQTYQ apod. snad nehrozi.. :roll:
OK2ZO Libor/Adamov
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok2slc »

Kazde forum zacne byt drive nebo pozdeji ponekud neprehledne. Zalezi na tom, jak casto na stranky zavitate. Vlakna muze kazdy zakladat podle potreby. Kazdy reaguje na prispevky predtim a pokud mate dotaz a myslite si, ze by si zaslouzilo vytvorit vlastni vlakno, neni problem jej vytvorit. Tam lze treba i citovat prispevky z jineho vlakna, staci text ohranicit pomoci quote a vlozit jinam (Copy a Paste snad umi kazdy). Totez lze si pro svou potrebu dulezite prispevky ukladat do vlastniho textaku a tim padem prohlizet i offline.
Omlouvám se, špatně jsem se v mém předchozím příspěvky vyjádřil. Nemyslel jsem vlákna jako taková (odpověi na příspěvek) ale spíše subfóra. Členění něco jako SYSOPs > HW Digi > UIGIGI, DIGI-NED, APRS4R, FOXDIGI ... V těchto subfórech by byly všechny témata daného hw bez rozdílu zda se jedná o hw či sw poznatky, problémy, atd.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok1mx »

Myslím, že všichni registrovaní mají práva na vytváření nových vláken (jestli ne, tak to napravím) a jen je zakládejte dle vlastního uvážení. Jestli nějaké založíte, přesunete do něj příspěvky z jiného, či sloučíte dvě do jednoho, pošlete mi SZ a obratem neaktuální smažu. Pakliže vznikne z nějakého "pahýl" není problém ho časem také smazat. Myslím, že se to pak vykrystalizuje samo. Jediné, na co budu dávat bedlivý pozor je to, co zmínil Libor 2ZO, nepřipustím a budu důsledně dbát na to, aby se to zde nezvrhlo na fóra typu KKW, OK-list, t.j. osobní útoky a destruktivní kritika a zbytečné hanění cizí práce. Budu postupovat ve šlépějích italské mafie.
propvé - je to náhoda, dotyčný bude upozorněn.
podruhé - Neuvěřitelná shoda okolností, příspěvek bude smazán a přijde důtka s výstrahou
potřetí - záměr, uživatel dostane BAN

Jinak není problém, pakliže se to zde rozšíří (nebo nebude-li někdo spokojen s mordováním mou osobou), mohu poskytnout moderátorká práva i dalším účastníkům. Osobně zastávám názor, že jakožto admin a moderátor chci zasahovat do diskusí co nejméně to bude nutné.
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok2slc »

A šly by tedy vytvořit subfóra ? Třeba v SYSOPs > UIDIGI ? Toto by bylo určitě přehlednější než mít v jednom tématu 300 různorodých příspěvků ohledně UIDIGI.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok1mx »

ok2slc wrote:A šly by tedy vytvořit subfóra ? Třeba v SYSOPs > UIDIGI ? Toto by bylo určitě přehlednější než mít v jednom tématu 300 různorodých příspěvků ohledně UIDIGI.
Jasně.. Tak to zkus, mělo by to jít i Tobě, když vlezeš do SYSOPS, klikni na "nové téma" (jestli Ti to nejde, buďto to založím já, nebo trochu poštěrchám práva... ;) )
ok2slc
Posts: 115
Joined: Wed 11. Mar 2009 8:44:57
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok2slc »

My si asi nerozumíme, nové téma pod SYSOPs vytvořit můžu, ale mě šlo spíše o subfóra kde by se dala zakládat nová témata, něco jak to mají zde : http://www.ce4you.cz/forums/view_forum.asp?f=2016 . Např. pro HTC Touch HD maji samostatné subfórum které obsahuje cca 240 témat.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Forum - možnosti dalšího využití

Post by ok1mx »

ok2slc wrote:My si asi nerozumíme, nové téma pod SYSOPs vytvořit můžu, ale mě šlo spíše o subfóra kde by se dala zakládat nová témata, něco jak to mají zde : http://www.ce4you.cz/forums/view_forum.asp?f=2016 . Např. pro HTC Touch HD maji samostatné subfórum které obsahuje cca 240 témat.
Aha, už jsem to pochopil, představoval sis to takhle? (předpokládám, že takhle by byly řešeny "stálice" t.j. sice spadající do dané kategorie, ale vzájemně spolu nesouvisející témata u kterých lze očekávat průběžně velké množství příspěvků)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests