Zkrácené volby

ok1pjv
Posts: 96
Joined: Wed 27. May 2009 18:54:23
Location: Klatovy, Plzen
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by ok1pjv »

No, jeste ony zacatky PSC s uzemi jakztak sedi - tedy vis, ze mas
treba 7 severni Moravu, 3 jizni a zapadni Cechy apod.
Tedy budu chtiti nekam k Brnu - jizni Morava - tedy zkusim 601 ci 611
a vyse pro VHF ci 651 ci 661 vyse pro UHF - bude se neco ozve ci ne ...
Nemusi si pamatovati, ze BAB pokryva Brno apod.
+ samo je mozna i jina kombinace - L/R muze miti (tedy myslim) vicero
asliasu ...
Paja OK1PJV, QTH Klatovy/Plzen (http://www.CBradio.cz)
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by ok1mx »

Já si nemůžu pomoct, když to člověk není schopen dát z halvy třebas až na druhý pokus, tak to není systém. Třeba dnes... psal mi Martin ze Žatce po APRS do auta, vím že v Žatci je Echolink, naposledy jsem přes něj jel tak před rokem... prd vím, jaký má numero a i kdyby měl třímístné stejně bych si ho nezapamatoval... tekdle jsem jen vyťukal BEZ (239) a byl jsem tam napoprvé... Zplaťbůh, že v Čechách má shortcuty většina echolinků takto nastavné... :-)
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by OK1MJO »

OK1MX wrote:Nevidím v tom žádnou logiku a systém. Pakliže mají mít zkrácené volby smysl, musíš být schopen "je dát" z hlavy ať jsi kdekoli. Pakliže jsi nucen s sebou vozit lísteček kde to budeš mít napsané, pak na něm můžeš mít napsané celé číslo a celou šaškárnu se zkrácenými volbami si můžeš ušetřit, v ničem Ti nepomůžou. Jestli vidíš ve slovenském "systému bez systému" nějakou poezii, klidně si to takhle nech. Myslím, že je výrazně jednodušší, než si pamatovat 21 dvojčíslí či lovit nějaké papírky po kapsách kouknout na klávesnici a chci li BBF, zahraju 223 ( B je pod číslem 2, druhé B je také pod číslem 2, F je pod číslem 3) Jakou souvislost má OK0BBF s číslem 95 mi opravdu uniká. Bezmyšlenkovité přejímání čehokoli bez racionálního základu nepovažuji za užitečné... (viz. šrotovné x dopad na ekonomiku)
Milane, jestli muzes, tak sepis stavajici aktivni echolinky OK/OM a zapis ta 3 mistna cisla sem.
Ja si to pak podle toho upravim a ostatni budou mit kompletni voditko.
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by ok1mx »

Ale no tak Martine... na předchozí stránce jsem pricip popsal, stačí Ti online seznam aktivních Echolinků a mobilní telefon a můžeš to rovnou do SW namlátit... je to na 3 minuty.... ale že seš to ty...
OK0BAB 222
OK0BBF 223
OK0BCA - tohle už nezadávejte, Echolink na BCA bude zrušen a přestěhuje se na OK0BN což bude 26
OK0BEZ 239
OK0BHD 243
OK0BH 24
OK0BNH 264
OK0BZ 29
OK0NHZ 643
OK0OZL 695
OK0X 9 (nebo raději 999 hoši si přidělili značku bez koordinace tak že holt budou mimo systém)
OK1FQT 378
OK1OGA 642
(jak jsem psal již minule, zastávám názor, že by se měla používat klávesnice mobilu, má ho v kapse každý a DTMF dialery jsou stejné... :-) . Některé HAM TRX mají písmenka pod číslama také, ale mají jinak yz... tak aby to někoho nezmátlo) Fajnšmekři, kterým to půjde proti srsti můžou (doufám, že to SW umí) dát obě varianty...
OK0BZ 29 a 21
OK0OZL 295 a 215
OK0BEZ 239 a 231
OK0NHZ 649 a 641
Pak by mělo být jedno, jestli člověk použije systém "mobil" nebo systém "Kenwood"
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by OK1MJO »

O.K. Milane, v noci to "upgraduju", jeste tam dodelam ty slovaky (OM).

Jeste porad, jak propagovat OK0BEZ do APRS site, jako treba u OK0N.
Co bychom pro to meli udelat?

73! Martin
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by ok1mx »

OK1MX wrote:Ale no tak Martine... na předchozí stránce jsem pricip popsal, stačí Ti online seznam aktivních Echolinků a mobilní telefon a můžeš to rovnou do SW namlátit... je to na 3 minuty.... ale že seš to ty...
OK0BAB 222
OK0BBF 223
OK0BCA - tohle už nezadávejte, Echolink na BCA bude zrušen a přestěhuje se na OK0BN což bude 26
OK0BEZ 239
OK0BHD 243
OK0BH 24
OK0BNH 264
OK0BZ 29
OK0NHZ 643
OK0OZL 695
OK0X 9 (nebo raději 999 hoši si přidělili značku bez koordinace tak že holt budou mimo systém)
OK1FQT 378
OK1OGA 642
(jak jsem psal již minule, zastávám názor, že by se měla používat klávesnice mobilu, má ho v kapse každý a DTMF dialery jsou stejné... :-) . Některé HAM TRX mají písmenka pod číslama také, ale mají jinak yz... tak aby to někoho nezmátlo) Fajnšmekři, kterým to půjde proti srsti můžou (doufám, že to SW umí) dát obě varianty...
OK0BZ 29 a 21
OK0OZL 295 a 215
OK0BEZ 239 a 231
OK0NHZ 649 a 641
Pak by mělo být jedno, jestli člověk použije systém "mobil" nebo systém "Kenwood"
Tak bohužel, Windows verze Echolinku dvě čísla pro jednu značku neumí.... Kevůdisti maj smůlu.... bude to podle "mobil" verze
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by OK1MJO »

Tak jsem to Milane v tom Echolinku upravil:
Image

Jestli dovolis, vezmu kopii tveho textu a placnu to do CB radia k Pajovi a do HAM PR.

Martin
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by ok1mx »

Tak todle jsem fakt nepochopil. Co je to za nesmysl? Pro ušetření práce jsem Ti k jednotlivým echolinkum napsal čísla, cos to do tý tabulky splodil?
User avatar
OK1MJO
Posts: 383
Joined: Sun 10. May 2009 23:05:17
Location: JO60SH
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by OK1MJO »

Tak ted ti Milane fakt nerozumim. Smazal jsem to predchozi nastaveni dle http://pugzley.holes.sk/om0oub a nastavil jsem ho dle tveho navrhu. Jestli to je podle tebe spatne, tak to smaznu a hold se zkracene kody pouzivat nebudou a do paketu a na web napisu ze to byla chyba psat o zkracenych kodech. Fakt uz mi to pripada, ze za dobrou vec jsem spravedlive potrestan.
Ponekud si mi zkazil i chut se poustet do APRS, ale jdu do toho i pres nektere vyboje proti me (neboj, z tve strany o APRS nejde, ale nekteri mistni by mi to chteli "zakazat").
ok1lpd
Posts: 110
Joined: Wed 18. Mar 2009 14:04:12
Location: Černošice-JN79DW
Contact:

Re: Zkrácené volby

Post by ok1lpd »

Ahoj, taky nevím co tam má Martin špatně...
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests