Page 1 of 1

KrizovaMapa.cz

Posted: Thu 16. Feb 2012 12:58:42
by OK1COM
FYI: Pred chvili byl na CT24 predstaven projekt Krizova mapa. Budou shromazdovat informace od obcanu pres "nova media" a ve spolupraci s IZS a reportery v terenu se budou informace o krizovych situacich zobrazovat na google mape. Webovky na www.krizovamapa.cz zatim nebezi. IZS a vsichni ostatni budo mit vetsi prehled o tom co se deje.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media- ... situacich/

Re: KrizovaMapa.cz

Posted: Tue 29. May 2012 20:42:17
by OK1PNA
Osobně vidím její přínos v jedné věci, ta druhá je dost sporná:
1. Bezplatný zdroj informací pro zpravodajství
V roce 97 sklidila ČT hodně velkou kritiku za své povodňové zpravodajství a od té doby se snaží v téhle oblasti zlepšit. To bylo vidět při povodních 2010, kdy po celou dobu televize zařazovala do vysílání informace získané přes svůj FB. Vzhledem k množství lidí, kteří sociální sítě využívají, je Krizová mapa logickým vývojem této snahy. Navíc tu mluvíme o "katastrofách" tedy věcech, které lidi hodně přitahují a rádi se pochlubí fotkou, kterou pořídili.
ČT tímhle prakticky zadarmo získala nepřeberné množství "reportérů" přímo tam, kde se něco děje.

2. Podpora pro záchranné složky
Autoři projektu uvádějí, že chtějí "napomoci jak záchranným sborům, tak i dobrovolníkům a všem, kteří nasazují nejenom svoje úsilí, ale někdy i životy". Přiznám se, že jsem asi mapu nepochopil, ale nějak nemohu přijít na to, jak může pomoci. Princip je to dobrý, humanitární organizace a záchranné týmy získají přehled, kde je nejvíce potřeba pomoci, jenže to se může hodit v případech, jako tsunami nebo nedávné zemětřesení v Japonsku. Nedokážu si ale představit využití v případě ČR, která je hodně malá a například při povodních mají v postižených oblastech jednotlivé humanitární organizace velice rychle své koordinátory, pro něž jsou asi směrodatnější informace krizových štábů, než nějaký web.
A už vůbec si nedokážu představit, jak může pomoci složkám IZS. Rozhodně netvrdím, že to je vyloučené, to by do projektu s ČT nešlo i generální ředitelství hasičů, ale zatím jsem na žádný konkrétní případ nenarazil.

Re: KrizovaMapa.cz

Posted: Tue 07. Jan 2014 12:21:30
by Leo123
krizovych situacich zobrazovat na google mape. Webovky na www.krizovamapa.cz zatim nebezi. IZS a vsichni ostatni budo mit vetsi prehled o tom co se deje.