Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post Reply
OK5MV
Posts: 15
Joined: Mon 27. Jun 2016 23:44:17
Jméno: Michal Virt
Contact:

Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post by OK5MV »

Zdravím Vás,

rád bych si do ručky ID-51E nahrál takzvaný repeater list a používal ho. Nahrání jako takové není problém, to dělám přes software CS-51PLUS. Horší to ale je s používáním. Když použiju položku z pamětí DR, tak se mi nedaří nalinkovat se na převaděč. Po zaklíčování a puštění PTT se mi na LCD ukáže RPT?: OK0.. Když ale použiju položku z klasické paměti, tak se mi převaděc připojí, odpípne mi a napíše SET: OK0..

Můžete mi prosím poradit kde dělám chybu?
Předem děkuji za odpvědi
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post by ok1djo »

Ahoj,

viz http://d-star.cz/d-star/d-star-od-piky/ ... 51-31.html a cast "Chytak 2", cca ve 2/3, to mozna bude ono.

73, Martin ok1djo
ok1tec
Posts: 68
Joined: Mon 09. Mar 2009 11:35:49
Location: Liberec
Contact:

Re: Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post by ok1tec »

Jsem na tom podobne. Stazeny file z cz stranek. Prepatlany, ale zakladni kostra ponechana.
1000 krat projity nastaveni a stejne pipa po zaklicovani 2x.
Dalsi zaklicovani do 1 sec neudela nic. Musi se odmacknout stredovy tl. aby hlaska s dotazem nastaveni prevadece zmizela.

Nastaveny Your Call Sign (jeden pandulak u TO:CQCQCQ)
Kdyz chci lokalne tak se tam voli prevadec na kterym sem? Dejme tomu OK0DJ.
Linkovani jinam ted nevyzkousim neb DJ nema internet.

Odmacku dole DR (nad 1sec) aby se to vratilo jen na nazev kde se fyzicky vysila.

PTT> zaknoura, pipa 2X a muzu delat co chci a plave tam dotaz na nastaveni prevadece.

Nejake tipy pls? Dekuji.
ok1djo
Posts: 143
Joined: Tue 28. Apr 2009 9:29:13
Jméno: Martin
Location: Praha, JO70DB Jméno: Martin
Contact:

Re: Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post by ok1djo »

Ahoj,

no jo, ale prepinam pres dlouhy stisk DR stanici prepinas pres dve ruzne "banky" pameti - v modu kdy je na displeji "pandulak" a CQCQCQ a v druhe radce prevadec / hotspot / call frq, muze byt "pro tentyz" prevadec nastaveni jine, nez v pametech, spolecnych pro FM a DStar, tj kdy je na displeji frekvence a pod ni call prevadece (presneji nazev pameti). V obou "bankach" muze byt nastaveni RPT1 a RPT2 jine, jsou to dve nezavisle banky, jake nastaveni prave aktualne je, a jak bude stanice vysilat po stisku ptt, je patrne po dlouhem stisku CS.

Dost pravdepodobne tedy v pameti nemas ulozeno RPT2, po zaklicovani si stanice sice RPT2 nastavi, ale jen do doby nez prejdes na jinou pamet.

Jak z toho ven - prepni do modu, ktery Ti vyhovuje (ten DStar-only umi hledat nejblizsi prevadece podle vzdalenosti a snaze se prepina To:, ten FM zas umi snadnejsi prechod mezi D-Star a FM), dlouze stiskni CS, uprav dle svych potreb, pak dvema dlouhymi stisky M/CALL (S.MW) nastaveni uloz zpet do pameti.

A nebo snaze pres PC.

Zkus a dej vedet, zda to muze byt ono.

73 Martin ok1djo
ok1tec
Posts: 68
Joined: Mon 09. Mar 2009 11:35:49
Location: Liberec
Contact:

Re: Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post by ok1tec »

Ahoj,

ja to pochopil tak, ze sviti-li jen nazev prevadece a pod nim freq. (FMrezim tedy) tak je to jako nahled a dlouhy stisk DR je vstup do nastaveni, zvlaste na spodnim radku s prevadecem kam chci linkovat.
Nicmene vse ale linkuje pres G na DCS019B a jde to do vsech pripojenych prevadecu a zarizeni.

Ale ja trotl pritom lezu do jinyho nastaveni. A mam tam do FM rezimu lezt CSkem (je i v navodu na d-star cz, nevim proc jsem si zafixoval ze DRkem misto CSkem)
Takze po prepnuti stisk dlouze DR musim zustat v ty rozdeleny rosade i pro vysilani? Asi jo, koukam ze se to da zamknout a vysilat taky.

Pres CS je to natvrdo z pameti...
UR:CQCQCQ
R1:OK0DJ C (na osme pozici C)
R2:OK0DJ G (8. misto G)
MY: volacka /ID51

(vyjma ppolozky R1 jde po "entru - stred. tl." jit do daslich voleb.)

V rezimu z pameti prave po zaklicovani na mne radio pipa 2x a bezi text RPT?: OK0..
V rezimu DR po nahozeni pipne jen jednou. (TO CQCQCQ, FROM:Jested OK0DJ C).

Dekuji za informace. Martin.

PS: OK0DJ t.č bez linky do DCS019 - zavada na pripojeni
(na druhou stranu vyhoda, uz se sem necpou na prevadec Amici a nemci a netrenujou linkovani a nastaveni.
Evidentne se nejaky nemec nedostava do prevadece a dela hodinu bramboracku, nez pochopi ze to nepujde.)
ok1mx
Posts: 1077
Joined: Fri 06. Mar 2009 10:24:01
Jméno: Milan
Location: JN79TX
Contact:

Re: Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post by ok1mx »

ok1tec
Posts: 68
Joined: Mon 09. Mar 2009 11:35:49
Location: Liberec
Contact:

Re: Konfigurace DR pamětí u ICOM ID-51E PLUS

Post by ok1tec »

Po delsi dobe jsem se dokopal k aktualizaci pameti a nastaveni.
Nicmene z pameti stale po zaklicovani je tam ten bezici radek.... Z DR modu ok.

Davam do placu seznam pro pevne pameti "bank_ch_dstar.csv,
digital "01_repeater_list_dstar.csv, a cela ID51_plus_rozsirena_tec2017.icf

Netvrdim, ze v tom nejsou blbosti a neni to cislovany od prvni pozice. Hotspoty co jsme mel v radiu a nejsou v seznamu z 25.1.2017 jsou s poznamkou "stav?".

K souborum.
bank_ch_dstar.csv
staci importovat do PEVNYCH kmitoctu v pameti "Memory CH\Bank CH\..

01_repeater_list_dstar.csv
Je pro import do "Digital\repeater list\.."

ID51_plus_rozsirena_tec2017.icf v raru neb .icf to nevzalo.
Moje nastaveni a jen dstar a analogy. (exkanibalizovane nastaveni z dstar.cz)

RDST ID 51 plus, rozsirena. SW musi byt opravdu s nazvem plus, s obycejnym pro prvni generaci to neplka s radiem.
Pozor na upravy v PC a nasledny pokus o preneseni kartou do radia. Oreze pri ukladani kmitocty mimo ama pasma i kdyz je rozsirena....
Musi se stahnout data kabelem a upravit v pc. Pak poslat kabelem a po restartu opet prepnout to CQCQCQ na "jednopanackovy rezim" >>Local CQ přepnout na použití seznamu Your Call sign.<<
http://d-star.cz/d-star/d-star-od-piky/ ... 51-31.html
Attachments
ID51_plus_rozsirena_tec2017.rar
(35.21 KiB) Downloaded 796 times
bank_ch_dstar.csv
(5.97 KiB) Downloaded 791 times
01_repeater_list_dstar.csv
(4.07 KiB) Downloaded 800 times
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests