APRS v Linuxu

Uživatelská strana APRS, např. modemy, rádia, pokrytí, SW, aprs.fi,
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

APRS v Linuxu

Post by ok2xdu »

Zdravím Vás pánové,
nějak tu chybí informace o programech pro APRS v Linuxu. Já přešel na Linux před 14-ti dny :-) . Nainstaloval sem Xastir a jal se maturovat. Celkem se mi zadařilo. Až na to, že se mi nedaří přidat jiné mapy, nebo spíš sem nepochopil, jakým způsobem jsou dělany. Poradíte mi někdo ?
XDU
ok1iry
Posts: 15
Joined: Sun 26. Apr 2009 20:03:44
Location: Kutná Hora
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok1iry »

Ahoj, v článku, na který se odkazuji, najdeš ještě jeden odkaz: http://ok1iry.czweb.org/view.php?cisloclanku=2004122502. Jedná se o zatím trvale aktualizovanou tabulku "známějších" APRS klientů - nj, pro Linux tam toho moc není, ale Xastir tuto "nepříjemnost" plně kompenzuje:-). Xastir umí importovat plno map z jiných klientů, mapy vektorové, atp. Zkus najít soubor README.MAPS, ten částečně odpovídá na otázku mapových podkladů. 73 Mirek
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2jkd »

Zdravim,

s mapovymi podklady pro xastir jsem pred nejakym casem laboroval. Xastir umi pracovat s bitmapovymi mapami (treba v *.png), ktera se pak kalibruje tim, ze tam zadas bod x a y odpovida souradnicim N49.xxx a E018.xxx
Mapy jsem ziskaval dost pracnym zpusobem z http://www.mapy.cz, ktere sem pak spojoval do jednoho vestsiho png. Vysledek ovsem nebyl nic moc, tak jsem toho pak nechal. S ntb se pohybuju jen tam kde je net, no aprs.fi je hotova vec.
U Xastiru bylo pro me dulezite rozjet to na jakemkoliv interfejsu, tj. TCP/IP, baycom, zvukovka.
OK2ZO
Posts: 486
Joined: Sun 08. Mar 2009 18:27:54
Location: Adamov
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by OK2ZO »

Na http://www.qsl.net/ok2kli/aprs jsou nejake mapy pro ui-view32, vcetne souradnic, co sem kdysi delal z infomapy. JPG prevedes na png v nejakem bitmapovem programku a souradnice prepis, kam je potreba..
OK2ZO Libor/Adamov
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2jkd »

Ten Xastir urcite umi i to jpg.

Jinak s Xastirem mam trochu problem, pouzivam Ubuntu 8.10 a gnome prostredi. Problem se projevuje tak, ze pokud chcu otevrit nektera okna v menu (konkretne treba interface >> interface control) zobrazi se pouze jen zuzena lista a nelze s tim nic udelat (ani maximalizace ani "chytni a tahni" proste nic)

viz screenshot a cervena sipka
Image

Pokud se ovsem prepnu do rezimu "terminalove nouze" v gnome tak vse se zobrazuje korektne. Takze momentalne to je jedina moznost, jak Xastir zkonfigurovat.
Zkousel jsem Xastir prelozit ze zdrojaku, zkusil jsem i verzi pro Debian...vsude se to chova stejne. Myslim si, ze problem je v nejake interpretaci z Gnome.
ok1iry
Posts: 15
Joined: Sun 26. Apr 2009 20:03:44
Location: Kutná Hora
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok1iry »

Nz, Xastir mám momentálně otevřený na Ubuntu Jaunty Jackalope (tedy 9.04), a to bez problémů. Aplikace jede na grafickém toolkitu lesstif/Motif, zkus pátrat tímto směrem. GL, Mirek
User avatar
ok2jkd
Posts: 255
Joined: Sat 28. Mar 2009 20:27:11
Location: Ostrava
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2jkd »

Diky moc, uz to funguje. Tohle by me asi fakt nenapadlo. Stacilo vypnout ty efekty a bylo. :) Skoda, mel jsem ty efekty rad ;) .
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2xdu »

No pánové, představujete si to velice jednoduše, ale není to tak jednoduché ! Mapy pro UI-View to nevezme, musí se upravit .inf na .geo pomocí prográmku, který mi mimochodem nefunguje. Tak sem stáhl z netu něco co bymělo být originá, aleono jaksi nic. Xastir to nenačte. Načítá mi to jenom originál s příponou .map. No nic, budu nad tím ještě laborovat.
XDU
ok2xdu
Posts: 151
Joined: Fri 06. Mar 2009 20:28:21
Location: Ondratice, JN89MI
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok2xdu »

To OK2JKD: to mi taky dělalo. Pomohlo povýšit na 9.04 a znova naistalovat.
ok1hra
Posts: 72
Joined: Mon 27. Apr 2009 21:03:28
Contact:

Re: APRS v Linuxu

Post by ok1hra »

Mate nekdo zkusenosti s programem pskmail http://pskmail.wikispaces.com/APRS?
Nevim zda tomu dobre rozumim, mozna je urcen jen pro HF.
dan
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests