Druhý hotspot a přidělení dalšího CCS7

Post Reply
OK2TOP
Posts: 24
Joined: Wed 28. Mar 2018 12:52:25
Jméno: Ondřej
Contact:

Druhý hotspot a přidělení dalšího CCS7

Post by OK2TOP »

Ahoj, měl bych tři dotazy, aby mi poradili zkušenější, HI!

První dotaz:
mám doma OpenSpot nakonfigurovaný na BM síť - zatím na něm mám svoje CCS7 ID, které mám přiděleno pro moji volačku OK2TOP (tj. 2305031). Měl bych pro tenhle hotspot nechat vygenerovat samostatné CSS7 ID nebo můžu používat to co mám v radiostanici? Podotýkám, že přes ten hotspot pojedu téměř výlučně já s mojí stanicí, nikdo jiný.

Druhý dotaz:
Mám objednaný ještě jeden hotspot, který bych chtěl provozovat buď doma nebo v práci nebo na chalupě, podle toho, jak se budu pohybovat. Může tenhle druhý hotspot používat stejné CSS7 ID jako ten první přičemž ten první bude stále současně online (připojeny tedy budou oba současně)? Nebo musím vyžádat druhé CSS7 ID?

Třetí a poslední dotaz:
Když budu chtít vyfasovat na https://register.ham-digital.org/ nové CSS7 ID pro druhý (případně další hotspot), mám projít novou registrační proceduru stejně jako když jsem žádal o úplně první CSS7 ID? Tj. vyplnit volačku (mám nějak uvádět, že se jedná o CSS7 ID pro hotspot nebo ne?), dále zaslat scan koncese, atd... prostě jako nový uživatel? Nebo existuje nějaký způsob, jak si zažádat o další CSS7 ID pro uživatele, kteří už jedno CSS7 ID mají a registrační procedurou už prošli?

Díky moc za rady zkušenějších.
73 de Ondřej, OK2TOP
Ondřej, OK2TOP
OK1MSU
Posts: 19
Joined: Wed 20. Nov 2013 9:44:47
Jméno: OK1MSU-Martin
Location: Jevíčko
Contact:

Re: Druhý hotspot a přidělení dalšího CCS7

Post by OK1MSU »

Pokusim se kratce odpovedet:
1. pro hotspot vyuzit jiz pridelene vlastni ID (majitele hotspotu) a to i kdyby váš hotspot slouzil pro vice amateru

2. pouzijte rozsireny format ESSID, t.zn. pridat za jiz pridelene vlastni id jeste dvoj cislo 01-99 a mate pak k dispozici prislusny profil (po prihlaseni do selfcare) pro kazdy hotspot s jinym ESSID zvlast

3. ziskavani dalsiho ID pro jednoho uzivatele je dle meho nazoru nesmysl - jedno ID je naprosto dostatecne
Last edited by OK1MSU on Sun 07. Aug 2022 21:09:10, edited 2 times in total.
OK2TOP
Posts: 24
Joined: Wed 28. Mar 2018 12:52:25
Jméno: Ondřej
Contact:

Re: Druhý hotspot a přidělení dalšího CCS7

Post by OK2TOP »

Díky za pomoc - to rozšířené ID je řešení - tak mohu i řešit správu více hotspotů v BM administraci.
Ještě jednou díky moc!
Ondřej, OK2TOP
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests