DMR BM2302 – nová TG23010

Síť BM v ČR a SR se rychle rozrůstá a díky tomu se objevuje stále více uživatelů a provozu. TG230 a 231 jsou vysílány všemi převaděči v OK a OM a vznikla potřeba vytvoření nějakou TG, kam by bylo možné přejít v případě delších spojení či spojení, které se týkají určitého tématu, jenž není zajímavé pro všechny. (nastavování modemů, řešení SW problémů, problematika programování konkrétních typů stanic či pokec o všem a o ničem.)

Tato TG23010 bude defaultně ondemand, t.z.n. když se třeba na TG230 stanice domluví že jdou na “kecací kanál”, přepnou na TS2 TG23010 a z daného převaděče jak jeden, tak druhý, či celý kroužek stanic vytvoří dočasné propojení (když to bude zajímat někoho dalšího, stiskem PTT si nahodí linku také) a budou pokračovat ve spojení. Provoz bude dále jen na těch převaděčích, na kterých budou dané stanice a ostatní převaděče tento provoz vysílat nebudou a na těch kde budou bude TS1 volný pro jakýkoli provoz. Po 10 min nečinnosti se ondemand linka sama rozpojí.

Jelikož SYSOP0vé převaděčů mají plný přístup ke konfiguraci svého převaděče, nic nebrání tomu, bude-li chtít, aby si 23010 přidal do statických TG.

Co pro to udělat?

Nastavte si do stanic nový kanál s  TS2 TG23010

Jakmile vás někdo vyzve “půjdeme na Chat kanál” stačí nastavit tuto předvolbu a zaklíčovat, čímž se převaděč připojí ondemand linku a pokračovat ve spojení.

 

This entry was posted in DMR. Bookmark the permalink.