Postavit převaděč se dá různými způsoby. Počínaje koupí hotového předmětu, který se pouze zasune do zásuvky až po stavbu od první do poslední součástky, což bylo možno vidět tak před 30ti lety. Vše mezi tím závisí na preferencích každého tvůrce. Jedná-li se převaděč DV (Digital Voice), tak je také důležité KAM bude převaděč připojen a JAKÉ druhy provozu bude umět zpracovat. DV převaděč, který není připojený nikam v podstatě nedává smysl, protože postrádá veškeré výhody a i z pohledu dosahu je užitečnější v FM.
Jedno z možných řešení:
- Druhy provozu: C4FM, D-STAR, DMR
- Je možné se na něj a z něj připojit do:
- C4FM – YSF Reflektory – 20 zemí, okolo 70 převaděčů
- DMR – BrandMeister – 31 zemí, 506 převaděčů, 458 hotspotů
- D-STAR – DCS, DPLUS, REF, XREF systémy – celkem okolo 2500 převaděčů 57 zemí
- Komponenty: 2x Motorola Databox GM34x, RPI2(3), Arduino DUE, MMDVM modem (v tomto je V3, existuje již V6), 2x kablik od staré USB čtečky (USBm/microUSBm)
- RPI: OS Raspbian, G4KLX IRCDDBgateway, MMDVMHost, YSFGateway
Aktuálně je daný převaděč zkušebně připojen do českého D-STAR reflektoru DCS019B, do DMR BrandMeisteru BM2302 a do českého YSF C4FM reflektoru CZ Czech (ID:26541). Ze všech těchto Reflektorů (a převaděčů k nim připojených) je samozřejmě možné bez omezení komunikovat kamkoli po světě, stejně tak jako jakýkoli návštěvník může do všech sítí libovolně vstupovat a převaděče používat. V této konfiguraci to umožňuje všechny výše uvedené možnosti spojení.