Proč (NE)používat více ID

Mnoho uživatelů podléhá fámám “odborníků” kteří radí, že když mám hotspot, musím mít další ID. Aneb čím více ID pod vlastní znčkou, tím více adidas.

Opak je pravdou, značí to pouze neznalost a více ID přináší pouze komplikace. Jaké?

  • Když Vás někdo bude chtít zavolat, v databázi jsou pod vaší značkou dvě ID, tak že loterie, které si vybere a buď se dovolá, nebo ne.
  • Když bude chtít poslat SMS, je to stejný případ.
  • V kontakt-listu protistanic budete 2x, pokaždé s jiným ID, některé stanice s tím můžou mít problém a pod jednu CALL může přiřadit pouze jedno a bude-li to špatné, tak se nikdy nezobrazíte s CALL a vznikají diskuse, kdo má co špatně, někomu se CALL ukazuje, někomu ne… a hodiny se řeší proč.

Tak že jak s hotspoty a ID. Máte-li ID 2305005, můžete ho klidně dát do hotspotu a v selfcare ho najdete mezi svými hotspoty a můžete si tam nastavit které TG chcete posouchat. Občas se ale stane, že ho doma odpojíte a chcete ho vzít do auta, nebo jinam a chcete poslouchat jiné TG (třeba jen 230 a 230401. Buď si v selfacare přenastavíme požadované TG, což není moc praktické, nebo si jen změníme ID v Hotspotu. Ale jaké? Máte k dispozici dalších 99. tedy:

2305005x (stačí-li Vám jich 9) nebo 2305005xx (99 kusů)

tedy nastavíte si do hotspotu 23050051 a následně uvidíte v selfcare Váš další hotspot. Tam může být konfigurace jiná. v 23050052 další… a.t.d. Pak už jen stačí změnit ID v hotspotu a ten si převezme příslušnou konfiguraci z selfcare.

Závěrem, i když budete mít pouze jedno ID, vše bude fungovat bez omezení, včetně APRS, SMS, hotspotů může být více bez jakýchkoli problémů. Důvodů pro více ID je tudíž velmi málo a nevýhody, které z toho pramení jsou značné. (A samozřejmě jedna CALL = jedna koncese = jeden člověk, mít více ID z důvodu aby se RDST půjčila manželce či někomu jinému povede pouze k tomu, že dojde k zablokování obou ID příslušející dané CALL.)

This entry was posted in Digital Voice, DMR. Bookmark the permalink.